Ana Sayfa Dünyadan İspanya’nın en büyük perakendecisi müşterileri için kripto borsası başlattı

İspanya’nın en büyük perakendecisi müşterileri için kripto borsası başlattı

Ciro bakımından Avrupa’nın en büyük ve dünyanın üçüncü büyük mağaza zinciri El Corte Inglés, müşterileri için kripto borsası başlattı.

Dünyanın her yerindeki müşterilere hizmet veren en büyük İspanyol perakendeci ve distribütörlerinden biri ve ciroya göre üçüncü en büyük mağaza grubu olan El Corte Inglés’in, kendi kripto borsasına sahip olmayı hedeflediği bildiriliyor. Bu amaçla grup, 24 Mart tarihli El Confidential raporuna göre, perakendecinin 11 milyonluk müşteri tabanına “yeni bir yatırım konsepti” sunacak bir platform geliştirmesine yardımcı olacak Deloitte’u bünyesine kattı.

Alınan kararla, “bu alternatif yatırımlar dünyasına girmenin uygunluğu konusunda aylarca süren bir iç tartışmanın” sonucu olduğu bildirilirken müşterilerin Bitcoin (BTC) gibi dijital varlıklarla ticaret yapmasına izin verecek olan Bitcor adlı yeni bir şirketin kurulacağı duyuruldu.

Bitcor, “finansal hizmetler, döviz bozdurma ve döviz ticareti ile ilgili finansal işlemler” sağlamak için Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisine (EUIPO) kayıtlı ve Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here