Ana Sayfa AVM İstanbul’un 4. AVM kütüphanesi Rings AVM’de açıldı

İstanbul’un 4. AVM kütüphanesi Rings AVM’de açıldı

Türkiye’nin 8’inci, İstanbul’un 4’üncü AVM Kütüphanesi, Rings AVM’de açıldı.

Rings Alışveriş Merkezi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sancaktepe Belediyesi tarafından insanları her yerde, her mekânda kitapla buluşturmak misyonu ile Türkiye’nin 8. İstanbul’un 4. AVM kütüphanesi Rings Avm’de açıldı. 270 metrekare üzerine kurulu olan ve aynı anda 90 kişinin kullanabileceği Rings AVM Kütüphanesi 7 bin kitap kapasitesine sahip.

Açılış töreni; T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve Rings AVM’nin yatırımcısı olan Selin Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Öncel’in katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşan T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, ‘Malumunuz biz buralarda herhangi bir kira ödemiyoruz. Herhangi bir yatırım yapmıyoruz. Bütün bu mesuliyeti AVM üstleniyor. Biz sadece kitapları ve kütüphaneciyi koyuyoruz. Bu aslında sivil toplum ve kamu iş birliğiyle ortaya konmuş bir kültür hamlesi. Elbette heyecanlıyız. Türkiye’de 500 adet AVM var. Her birinde böyle bir duyarlılıkla kültür hamlesi başlatmış olsak, bu tabana yayılan kayda değer bir karşılığı olacaktır. Tabii elbette Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak biz birçok yerde müstakil büyük kütüphaneler de yapıyoruz. Ama bunun tadı ve etkisi de farklı diye düşünüyorum. O süreç içerisinde biliyorsunuz gençlerimizin en çok ihtiyaç hissettiği şey, ders çalışma yerleri. İşte burada bir ders çalışma yeri oluşmuş oluyor. Aileler buraya geldiğinde, çocuğunu buraya ders çalışmak için bırakabilir ve güvenli alanda onlara da fayda oluşmuş olabilir’ açıklamasını yaptı.

Yapılan açılış konuşmalarından sonra Bakan Yardımcısı Demircan ve beraberindeki heyet ile kurdele kesilerek kütüphane açılışı gerçekleştirildi. Bakan Yardımcısı Demircan kütüphaneyi gezerek gençlere sohbet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here