Ana Sayfa Gündem İstinyePark, 2016’da yüzde 4 büyüdü

İstinyePark, 2016’da yüzde 4 büyüdü

İstanbul’daki yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok tercih ettiği AVM’lerin başında gelen İstinyePark, yaşanan darbe girişimi, Rusya krizi ve dolardaki hızlı yükselişe rağmen 2016 yılında büyüme başarısı gösterdi. İstinyePark Genel Müdürü Uğur Berk, “Güçlü konumlandırma ve iyi bir marka karmamız sayesinde 2016 yılını ciro bazında bir önceki seneye göre yüzde 4 oranında büyüme ile kapatıyoruz” dedi.

Önümüzdeki sene 10. yılını kutlayacak lüks alışverişin adresi İstinyePark, 87 bin metrekare mağaza alanı, 280 mağaza ve 4 bin 300 kişilik istihdamı ile sektörün lider oyuncuları arasında yer almaya devam ediyor.

2016 yılını değerlendiren İstinyePark Genel Müdürü Uğur Berk, yıllık 16,5 milyon ziyaretçi sayısıyla İstinyePark’ın İstanbul’da lüks tüketimin en önemli merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Karma bir proje olarak hayata geçirilen İstinyePark’ın, Türkiye’de alışveriş merkezi kavramını farklı bir boyuta taşıdığını kaydeden Uğur Berk, AVM’nin yalnızca alışveriş yapılan bir yer değil, yaşam merkezi olarak da ziyaret edilmesine öncülük ettiğini, Markalar Sokağı ve Pazar Yeri uygulamaları ile tüketicilerdeki alışveriş merkezi algısını olumlu bir şekilde değiştirdiklerini söyledi.

2016’nın ağır şartlarına rağmen ciro bazında yüzde büyüdük


Türkiye’nin çevresindeki olumsuz jeopolitik gelişmeler, terör saldırıları, 15 Temmuz darbe girişimi, Rusya krizi ve dolardaki hızlı yükseliş göz önüne alındığında geçtiğimiz yıl ülke olarak daha ağır şartlar yaşadıklarını kaydeden Uğur Berk, şunları söyledi:
“Özellikle terör saldırılarının olduğu dönemde AVM ziyaret sayılarında düşüş görüldü ancak ortalama sonuçlara baktığımızda seneyi normal seviyelerde tamamladık. Yıl içinde yaşadığımız marka değişimleri ve çeşitli olumsuzluklara rağmen, Kiko Milano gibi Türkiye pazarına yeni giren mağazaların yanı sıra Zuma, Brooks Brothers, H&M Kids ve Jacadi gibi sektöründe lider dünyaca ünlü birçok yeni markayı da bünyemize ekledik. Güçlü konumlandırma ve iyi marka karmamız sayesinde 2016 yılını ciro bazında bir önceki seneye göre yüzde 4 oranında büyüme ile kapatıyoruz.” dedi.

2017’nin ilk müjdesi Vakko’dan

Uğur Berk, her zaman en iyi hizmeti, en kaliteli alışveriş deneyimini sunmaya çalışan İstinyePark’ın 10. yılını kutlayacağı 2017 yılının ikinci yarısından sonra misafirlerine şaşırtıcı ve farklı aktivitelerle yanında olmaya devam edeceğini kaydetti. 2017 yılında AVM içerisinde bulunan yeme-içme alanlarında dünyaca ünlü yeni markalarının da yer alacağını sözlerine ekledi.
Açıldıkları günden bu yana marka karmasını güncel tutmaya ve yeni markalar için fırsat yaratmaya özen gösterdiklerini belirten Uğur Berk, önümüzdeki yılın ilk müjdesini vererek, “Türkiye’de ilk defa Vakko tarafından farklı bir konseptle hayata geçirilecek olan Vakko World’e ev sahipliği yapacağız” dedi.

2017 yılında Vakko World dışında Karaca’nın da yeni bir konsept olan Karaca Plus mağazasını ilk defa İstinyePark bünyesinde hizmete sunacak.

İzmir İstinyePark 2018 yılının son çeyreğinde açılacak

İstinyePark’ın her şartta büyümeye devam ettiğini belirten Uğur Berk, İzmir’de 250 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirilen, bünyesinde bir otel ve AVM’nin yer aldığı İzmir İstinyePark’ın 2018 yılının son çeyreğinde açılacağını bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here