Ana Sayfa Gündem İstinyePark, Çinli turistlerin gözdesi oldu

İstinyePark, Çinli turistlerin gözdesi oldu

İstanbul’daki yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alışveriş merkezlerinin başında gelen İstinyePark, 2018 yılında en çok Çinli turistleri ağırladı.

Lüks alışverişin adresi İstinyePark, toplam 270 bin metrekare inşaat alanı, 87 bin metrekare mağaza alanı ve toplam 280 mağazası ile Türkiye’de yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

İstinyePark Genel Müdürü Uğur Berk, China Today Türkiye dergisinde yayımlanan röportajında, önceki yıllarda en yüksek oranda Suudiler, Katarlılar, Azeriler ve Ruslar tarafından ziyaret edilen ve harcama yapılan İstinyePark’ta, 2018 yılında birinci sırayı Çinlilerin aldığını kaydetti.

Uğur Berk, “Global Blue’nun verilerine baktığımızda, 2018 yılında İstinyePark’ta en fazla harcama yapan vatandaşların bir önceki yıla göre yüzde 129’luk bir artış ile Çinliler olduğunu görüyoruz. Çinli turistlere daha Türkiye’ye gelmeden önce ulaşmak için çeşitli tanıtım çalışmaları yapıyoruz. İstinyePark içindeki yönlendirme panolarının dillerine Çince’yi de ekledik. Çin’de sosyal medya kullanımının çok güçlü olduğunu bildiğimizden, bu mecralarda tanıtım yaparak bir anlamda Çinli dostlarımızı henüz ülkemize gelmeden İstinyePark’a yönlendirmiş oluyoruz” dedi.

“Tax Free harcamalarının yüzde 31’i İstinyePark’tan”

İstinyePark AVM Müdürü Uğur Berk
Çinli turistlerin alışveriş alışkanlıklarını da değerlendiren Uğur Berk, “Ortalıkta çok görünmeden, kimseyi rahatsız etmeden alışveriş yapıyorlar. Hiçbir yeri kirletmeden, sadece alışverişlerini yapıp gidiyorlar. Sadece yaptıkları harcamalar ile değil, ortaya koydukları tavır ile de bizi çok memnun ediyorlar.” diye konuştu.
Berk, Türkiye’deki toplam Tax Free harcamaların yüzde 31’inin, İstanbul’daki harcamaların ise yüzde 35’inin İstinyePark’ta yapıldığını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here