Ana Sayfa İNDEKS Anatolium AVM Ankara Japon kültürü Anatolium’da Başkentlilere tanıtıldı

Japon kültürü Anatolium’da Başkentlilere tanıtıldı

PAYLAŞ

Her hafta birbirinden renkli etkinlikler ile ziyaretçilerinin beğenisini kazanmayı başaran Anatolium Ankara Alışveriş Merkezi, bu defa da Türk Japon Gençlik Festivali’ne ev sahipliği yaptı.

Geçtiğimiz hafta sonu Anatolium’da gerçekleşen festivalde, Ankara’daki üniversitelerin Uzak Doğu ve Japonya ile ilgili öğrenci topluluklarının üyeleri ve Japonya’dan gelen gençler ile renkli dans gösterileri, söyleşiler ve yarışmalar düzenlenerek Başkentlilere Japon kültürünü yakından tanıma fırsatı verildi.

Japonya Büyükelçiliği tarafından organize edilen etkinlikte ilk olarak Japonya’nın geleneksel müziği ile Soran-Bushi dans gösterisi sergilendi. Ardından Japon kültürünün simgesi haline gelen ve geleneksel kıyafeti olan kimononun tanıtımı yapılarak, çekiliş ile katılımcılara kimono hediye edildi. Sou Odiri dans gösterisi ile devam eden festivalde ayrıca Cosplay yarışması, shogi ve go gibi Japon masa oyunları, kâğıt katlama sanatı olan origami etkinliği ile shodou adı verilen kaligrafi atölyeleri de gerçekleştirildi. Ankara Üniversitesi Japonya Kültürel Etkileşim Öğrenci Topluluğu ile Hacettepe Üniversitesi Uzak Doğu Dilleri ve Kültürleri Topluluğu (HUDOT) da festivale katılarak, ziyaretçilere Japon kültürü hakkında bilgiler verdi.

Yoğun katılımın olduğu festivale aynı zamanda ünlü manga çizeri Raku Ichikawa ile Cosplay sanatçısı ve Youtuber olan Anzujaamu da katılım sağlayarak, söyleşilerde hayranlarının sorularını yanıtladı. Etkinlik boyunca Anatolium’da düzenlenen yarışmalar ve atölyeler ile eğlenceli vakit geçiren ziyaretçilerden damga rallisi oyununu başarıyla tamamlayanlara ise çeşitli ödüller verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here