Ana Sayfa Dünyadan Levi Strauss, spor giyim markası Beyond Yoga’yı satın alıyor

Levi Strauss, spor giyim markası Beyond Yoga’yı satın alıyor

Levi Strauss & Co., yoga giyim markası Beyond Yoga’yı satın almak için bir anlaşma imzaladı. Levis, satın almanın önümüzdeki mali yılda net gelire 100 milyon dolardan fazla katkıda bulunmasını bekliyor.

Levi Strauss & Co. Perşembe günü yoga giyim markası Beyond Yoga’yı satın aldı. Levis, satın almanın önümüzdeki mali yılda net gelirine 100 milyon dolardan fazla eklemesini amaçlıyor.

Levi CEO’su Chip Bergh CNBC’ye verdiği demeçte, “Uzun süredir satın almalara bakıyoruz ve spor giyim alanı açıkçası çok çekici. Burada muazzam bir büyüme potansiyeli görüyoruz. Bizi bir şirket olarak hızlı büyüyen, yüksek marjlı spor giyim segmentine sokuyor” dedi.

İşlem tamamlandıktan sonra Levis, Beyond Yoga’nın kendi işinde bağımsız bir bölüm olarak faaliyet göstereceğini bildirdi. Kurucu ortak Michelle Wahler, Bergh’e rapor veren Beyond Yoga CEO’su olarak hizmet vermeye devam edecek.

Levi CFO Harmit Singh, Beyond Yoga’nın son üç yılda kârlılığını artırırken gelirini iki katından fazla artırdığını söyledi. Merkezi Los Angeles’ta bulunan marka, 2005 yılında iki kadın tarafından kuruldu. Pazarlaması genellikle genç kızlara vücut pozitifliği ve beden kapsayıcılığı mesajlarını yansıtıyor.

Beyond Yoga, ABD dışında da büyüyecek
Bergh, Levis’ın Beyond Yoga markasını Amerika Birleşik Devletleri dışına genişletmeyi ve daha fazla fiziksel mağaza açmayı planladığını söyledi. Anlaşma aynı zamanda Levis’ın bugün satışların yaklaşık üçte birini oluşturan kadın kategorisini de büyütmesine yardımcı olacak. Bergh, hedefin kadın müşterilerini yüzde 50 artırmak olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here