Ana Sayfa Dünyadan Lidl, İngiltere’ye 500 milyon sterlinlik yatırım yapacak

Lidl, İngiltere’ye 500 milyon sterlinlik yatırım yapacak

http://brookssharp.com/avita Almanya’nın önemli perakendecilerinden Lidl Londra’daki şirketini büyütmek için 500 milyon sterlin yatırım yapacak ve bin 500 kişiye istihdam sağlayacak.

what does fwb mean online dating Alman perakendecisi Lidl, Londra’da açtığı şirketini büyütmeye hazırlanıyor. Lidl, İngiltere’de 500 milyon sterlin yatırım yaparak bin 500 kişiye istihdam yaratmayı hedefliyor. Lidl’in ilk merkezi Londra mağazası, Tottenham Court Road’da açıldı. Lidl, başkentteki 500 milyon sterlinlik genişleme programını ve Tottenham Court Road’da ilk Londra merkez mağazasını açma planını açıkladı.

Alman indirim perakendecisi Lidl, başkentte yaklaşık bin 500 yeni iş yaratarak, Alperton, East Acton, Hackbridge ve Watford gibi yerlerde 40’tan fazla yeni mağaza açmak için önümüzdeki beş yıl boyunca 500 milyon sterlinin üzerinde yatırım yapacak. Planında ayrıca Luton’da yeni bir depo açılması ve Belvedere dağıtım merkezinin genişletilmesi de yer alıyor. Lidl ayrıca, inşaatın başladığı Londra’nın güney batısındaki Tolworth’taki 250 bin metrekarelik yeni merkez ofisine yatırım da yapacak.

Lidl İcra Kurulu Başkanı Christian Härtnagel, “Londra, İngiltere’deki büyüme planlarımızın merkezinde yer alıyor ve yeni iş yaratmaya devam ettiğimiz bir konumda olmaktan gurur duyuyoruz. 500 milyon sterlinlik yatırımımız, kaliteli ürünlerimizi daha herkesin bütçesine uygun fiyatlardan, sermaye topluluklarının çoğuna getirmek zorunda olduğumuz fırsat ölçeğini yansıtıyor” dedi.

Lidl Geliştirme Sorumlusu Ingo Fischer ise, “Londra’nın tam kalbinde, Tottenham Court Road’da yeni bir Lidl mağazası açma planlarımız konusunda inanılmaz heyecanlıyız. Bu, Lidl’in başkent genelinde teklifine devam eden müşteri talebinin doğrudan bir sonucu olarak ortaya çıkıyor ve yakın gelecek için planlanan yeni mağazalardan oluşan bir boru hattına katılıyor” diye konuştu.
Lidl, şu anda 22 bin 500 çalışanı ile İngiltere genelinde 760 mağazaya ve 13 depoya sahip bulunuyor.
Kaynak:RetailGazette

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here