Ana Sayfa Gündem Lovelet AVM’de açık alan, temiz hava

Lovelet AVM’de açık alan, temiz hava

Lovelet Outlet tedbirler kapsamında 11 Mayıs Pazartesi kapılarını yoğun önlemlerle ziyaretçilerine açıyor.

Lovelet Outlet AVM Müdürü Mustafa Süzen, alınan önlemleri üst seviye getirdiklerini belirtti. Süzen, şu bilgileri verdi: “Dünyadaki diğer örnekleri de inceleyerek açılış için bir planlama yaptık. Tüm dünyada yeniden açılan ve yeniden normale dönen alışveriş merkezleri, perakende ticaretlerini inceleyerek İtalya, Almaya, Çin örneklerden yola çıkarak yaklaşık 1 aya yakındır önlemlerimizi almaya başladığımız bu süreçte açılış öncesi riskleri en aza indirecek şekilde hazırlıklarımızı tamamladık. Alışveriş Merkezi ilk etapta 11.00-19.00 arası hizmet verecektir.

Teması en aza indirmek için birçok alanda çalışmalar yaptık. Otopark girişi ve AVM girişinden başlayarak gelen ziyaretçilerimizin ateşlerinin ölçülmesi ve kabul edilen sınırın üzerinde (38) derece olan ziyaretçilerin alışveriş merkezine alınamayacağı, maskesiz ziyaretçilere kişiye özel paketli maske dağıtımı ve yaya girişinde 2 metre sosyal mesafe kuralına uygun işaretçiler ile el hijyeniyle başlayan önlemler içerisinde alışveriş merkezine giriş yapılması. Alışveriş merkezinin içinde de uygulamalar devam etmekte olup; Ortak alanda bulunan oturma banklarının kaldırılması yürüyen merdivenlerde 4 basamakta bir işaretçi konumlandırılması, asansörlerin kullanımda olmaması, ücretsiz çocuk oyun alanı, mescit ve bebek bakım odaları bu süreçte hizmet vermemesi.

Teması sıfıra indirmek için lavabo giriş kapıları, musluklar, sıvı sabun ve peçetelikler sensörlü hale geldi. AVM içerisine belirli noktalara yine ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşabileceği temassız dezenfektan makinaları yerleştirilmesi. Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen ve uygulandığı ortamda bakteri ve virüslere karşı 60 güne kadar hijyen sağlayan ürünü yürüyen merdivenlerin tutamaçlarına ve lavabolara uygulanması gibi. Ziyaretçilerimizin sağlığı ve çalışanlarımız için tüm tedbirlerimizi aldık, ihtiyaç giderme noktasında hizmete hazırız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here