Ana Sayfa Gündem LVMH, 6 ayda 25 milyar euro gelir elde etti

LVMH, 6 ayda 25 milyar euro gelir elde etti

Louis Vuitton’un ana şirketi LVMH, yılın ilk yarısında yüzde 15 artışla 25 milyar euro gelir elde etti.

LVMH, yılın ilk yarısında 25 milyar euro gelire ulaştı. Tekrarlayan işlemlerden elde edilen kâr yüzde 14 artarak 4.65 milyar sterline yükseldi. Faaliyet marjı ise 2018’in ilk yarısına paralel olarak yüzde 21.1’e ulaştı.

Louis Vuitton’un ana şirketi olan LVMH, ilk yarı gelirini yıllık yüzde 15 artışla 25.1 milyar euro (22.06 milyar sterlin) kaydetti. Lüks mallar ve perakende holdingler de yüzde 14’lük bir artış olan 5,29 milyar euroluk (4,65 milyar sterlin) tekrarlayan işlemlerden kar elde etti.

Faaliyet karı genel olarak 2018’in ilk yarısına paralel olarak yüzde 21,1’e ulaşırken, net kârın grup payı yüzde 9’luk bir artışla 3,26 milyar euro (2,86 milyar sterlin) olarak gerçekleşti.

LVMH Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Bernard Arnault, dünyanın en zengin 2. adamı seçildi. Bernard Arnault, “Kalıcı talebe rağmen, maliyetleri yönetmeye ve yılın ikinci yarısına karşı tetikte olmaya devam edeceğiz. Bu nedenle, yılın ikinci yarısına güvenle giriyoruz ve ekiplerimizin yeteneklerine ve ortak girişimcilik tutkusunu daha da artırmaya, 2019’da yüksek kaliteli ürünler dünyasındaki liderliğimize güveniyoruz” dedi.

Amiral markalarla artış yüzde 17

LVMH’nin lüks eşya bölümü yüzde 18’lik organik bir gelir artışı kaydederken, tekrarlanan faaliyetlerden elde edilen kâr, Louis Vuitton, Christian Dior, Fendi ve Loewe dahil olmak üzere segmentte belirtilen markalarla yüzde 17 arttı. Kozmetik bölümü, amiral gemisi markalarının performansına bağlı olarak yüzde 9’luk organik gelir artışı sağlarken, yinelenen faaliyetlerden elde edilen kâr yüzde 6’ydı.

Şirket, özellikle ikinci çeyreğinde bir toparlanma yaşandığı kendi ülkesi olan Fransa’da Asya, ABD ve Avrupa’da güçlü bir büyüme kaydetti. Saat ve mücevher kolu yüzde 4’lük organik gelir artışı kaydetti.
Kaynak:Europost

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here