Ana Sayfa Dünyadan LVMH CFO’su: Perakendenin geleceği fiziksel mağazacılıkta

LVMH CFO’su: Perakendenin geleceği fiziksel mağazacılıkta

Louis Vuitton’un sahibi LVMH CFO’su Jean Jacques Guiony, perakendenin geleceğinin fiziksel mağazalarda olacağını belirtti.

Louis Vuitton’un sahibi LVMH CFO’su Jean Jacques Guiony, perakendenin geleceğinin fiziksel mağazalarda olacağını belirtti. Guiony, geçtiğimiz günlerde ABD’de CNBC’ye verdiği demeçte, “Bugün itibariyle, hiç kimse müşterilerin çevrimiçi ortamda bu kadar eğlenmesini sağlayacak türden bir mucize formül bulamadı” dedi.

Perakendenin geleceği hakkında sorular var, ancak Fransız lüks mal devi LVMH’nin neye benzeyeceğinden şüphesi yok. Dünyanın en büyük lüks markalarından biri, çevrimiçi satışların yalnızca “fiziksel deneyim için bir tamamlayıcı” olduğuna inanıyor.
LVMH CFO’su Jean Jacques Guiony , “Geleceği iki şey olarak görüyoruz: çoğunlukla perakende mağazaları olmak, çünkü bir perakende mağazasındaki müşteri deneyimi çevrimiçi olarak kolayca eşleştirilemez. Bugün itibariyle, hiç kimse müşterilerin çevrimiçi ortamda bu kadar eğlenmesini sağlayacak türden bir mucize formülü bulamadı. İkinci nokta da bu deneyimi online içerikle zenginleştirmek” diye konuştu.

Corona virüs pandemisi ve ardından gelen evde kalma siparişleri, çevrimiçi alışverişte önemli bir artışa yol açtı ve birçok perakendeciyi çevrimiçi satışları çok daha hızlı geliştirmeye zorladı. Bu dinamik sırayla fiziksel mağazalara olan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Ancak, dünyanın en büyük lüks markalarından biri olan LVMH için çevrimiçi satışları, sadece “fiziksel deneyimin bir tamamlayıcısı”.

Guiony, mağazaları ziyaret eden müşterilerin çoğunun daha önce web sitesini kontrol ettiğini ve istedikleri ürünleri oradan satın alabileceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here