Ana Sayfa Gündem M1 Konya AVM’ye ‘Sıfır Atık Belgesi’

M1 Konya AVM’ye ‘Sıfır Atık Belgesi’

Konya’nın yaşam merkezi M1Konya AVM, çevre kirliliğinin önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için ‘Sıfır Atık’ ilkesi ile faaliyetlerini sürdürüyor. M1Konya AVM’nin doğayı ve insanı koruma felsefesiyle yürüttüğü çevreci uygulamaları Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Sıfır Atık Belgesi ile tescillendi. M1 Konya AVM, Konya’da belgeyi almaya hak kazanan ilk alışveriş merkezi oldu.

Geniş marka karması ile Konya ve çevresi için kıymetli bir yaşam merkezi haline gelen M1Konya AVM, hayata geçirdiği projelerle çevre kirliliğinin önlenmesi ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakılması için çalışmalarını sürdürüyor.

M1Konya AVM’nin doğayı ve insanı koruma felsefesiyle yürüttüğü çevreci uygulamaları Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün Sıfır Atık Belgesi ile tescillendi. M1 Konya AVM, Konya’da belgeyi almaya hak kazanan ilk alışveriş merkezi oldu.

M1Konya AVM Atık Getirme Merkezi’nde kağıt, metal, cam, plastik, pil, elektronik cihazlar, atık yağlar ve tekstil ürünleri olmak üzere 8 kategoride atıklar toplanıyor ve geri dönüştürülerek belediyenin yetkilendirdiği firmaya teslim ediliyor.

Konforlu ve güvenli bir alışveriş deneyimi
Daha temiz bir çevre ve sürdürülebilir bir dünya için faaliyetlerini sürdüren M1Konya AVM, güler yüzlü çalışanlarıyla misafirlerine konforlu ve güvenli bir alışveriş deneyimi sunuyor. AVM, tek kat üzerine kurulu yerleşimi, geniş koridorları ve açık otoparkı ile normalleşme sürecinde ziyaretçilerini havadar ve sağlıklı ortamlarıyla karşılıyor. Ziyaretçilerinin güvenlik ve sağlığını en yüksek seviyede gözeten M1Konya AVM, uygulamaya koyduğu önlemlerle geçtiğimiz günlerde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here