Ana Sayfa AVM ‘Maker Weekend VOL. 2’ Next Level’da

‘Maker Weekend VOL. 2’ Next Level’da

PAYLAŞ

Next Level AVM, bilim, teknoloji ve el sanatlarının bir ayara geldiği yeni nesil teknoloji projelerinin tanıtılacağı Maker Weekend Vol. 2 etkinliğinde teknoloji tutkunarını bir araya getiriyor. 13 – 14 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan hafta sonu etkinliğinde robotik, mekanik, fen bilimleri, el sanatları, ölçekli maket yapımı projelerine yer verilecek.

İki farklı kategorideki katılımcı gruplarına yönelik olarak planlan etkinlikte, ilk ve orta öğretim düzeyindeki öğrencilerin ve profesyonel üreticilerin projeleri sergilenecek. Uluslararası Plastik Modelciler Topluluğu Ankara’nın (IPMS) her yıl düzenlediği Ulusal Ölçekli Araç Maket Yarışması ise etkinlik kapsamında Next Level’da maket severler ile buluşacak.

Yarışma alanında askeri havacılık ile ilgili çeşitli fotoğraflarla Etimesgut Hava Müzesi de yer alacak. Farkı teknolojik projelerin yer alacağı hafta sonu etkinliğinde katılımcıları şaşırtıcı deneyimler bekliyor. 2 gün sürecek olan Maker Weekend, bilgi ve kaynaklarını üretim için harcayan girişimlerin sonuçlarını gözlemlemek üzere bilim, teknoloji ve el sanatları meraklarını bir araya getirecek.

Maker Weekend etkinliği 13 – 14 Nisan tarihlerinde 12.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here