Ana Sayfa İNDEKS Akmerkez Mango, Türkiye’de 54 bin metrekare satış alanına ulaştı

Mango, Türkiye’de 54 bin metrekare satış alanına ulaştı

PAYLAŞ

Mango Akmerkez Alışveriş Merkezi’ne yeni bin metrekarelik mağazasını açtı. Akmerkez ile birlikte İstanbul’daki mağazalarının sayısını 37’ye çıkaran Mango, toplamda 54 bin metrekareyi aşan mağaza yüzölçümüne ulaşmış oldu.

Mango, marka için en önemli pazarlarından biri olan Türkiye’deki varlığını, İstanbul Etiler’deki prestijli alışveriş merkezi Akmerkez’de açtığı yeni ve büyük mağazasıyla devam ettiriyor.
Bin 40 metrekarelik yeni mağazada, Woman, Kids ve Man koleksiyonları sergilenecek. Mağaza, Mango’nun yeni iç tasarım konseptine göre ve markanın kişiliğini yansıtacak şekilde tasarlanmış, modern, geniş ve daha dinamik alışveriş alanı ile, müşterilerin alışveriş deneyimini önemli ölçüde geliştirmek için yapılmış.

Mango, Türkiye’deki ilk mağazasını 1997’de İstanbul’da açtı. Şu anda ülke genelinde 90’dan fazla satış noktasında, toplam 54 bin metrekareyi aşan bir mağaza yüzölçümüyle hizmet vermeye devam ediyor.

Mango’nun online satışları yüzde 30 arttı

Online satışlar, 2017 yılına oranla, yüzde 30’dan fazla artış gösterdi. Mango, online satışların artarak büyümesini ve 2020 yılının sonuna kadar toplam satışlarının yüzde 30‘undan fazlasını oluşturmasını hedefliyor.

Mango’nun online satışları hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Satışlar, hedeflenen zamandan 2 yıl önce; 2018 yılında toplam satışların yüzde 20’sini oluşturacak düzeye ulaştı.

Bu iddialı büyümenin ardından Mango, kendine yeni bir hedef çizdi. Yeni hedefi, online satışlarının 2020 yılının sonuna kadar toplam satışların yüzde 30’unu oluşturması. Bu satışların düzenli olarak artması ve 2019 yılı sonunda yüzde 25’e ulaşması bekleniyor.

2018 yılındaki online satışlar, 2017 yılına oranla yüzde 30’un üzerinde bir artış gösterdi. Cep telefonları aracılığıyla yapılan alışverişler, bilgisayar aracılığı ile yapılanlara oranla yüzde 59 artış gösterdi. Bu da 2017 yılında elde edilen miktardan yedi birim fazla.

Mango Online ve Müşteri Departmanı Direktörü Elena Carasso, “2018 yılında öngördüğümüz hedefleri aştık. 2017 yılında elde ettiğimiz büyümenin iki katına ulaştık; bu da, 2016 yılında 4 sene sonrasında ulaşılması beklenen yüzde 20’lik büyümeyi sadece iki sene zarfında gerçekleştirdiğimiz anlamına geliyor. Sarf edilen büyük emeğin ve yapılan yatırımların karşılığını alıyoruz. Şu andaki amacımız 2020 sonlarına kadar yüzde 30’u yakalamak“ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here