Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Mastercard, uluslararası operasyonları yeniden düzenledi

Mastercard, uluslararası operasyonları yeniden düzenledi

Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EEMEA) bölgesi, Mastercard’ın küresel olarak faaliyet gösterdiği 210 pazarın 81’ini kapsayacak şekilde yeniden düzenleniyor. Yeni oluşturulan Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu (Türkiye ve BDT) bölgesi, yüksek büyüme hızına sahip 12 pazarı bir araya getiriyor. Yasemin Bedir, Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu (T&BDT) Bölge Başkanı olarak atandı.

Mastercard, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki varlığını daha ileriye taşımak, uzun vadeli büyüme ve yenilenme yolculuğunu geliştirmek için hayata geçirilen bir dizi yönetici değişikliklerini duyurdu.

1 Ocak 2022’den itibaren Mastercard’ın yeniden düzenlenen EEMEA (Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesi, Mastercard’ın küresel olarak faaliyet gösterdiği 210 pazarın 81’ini kapsayacak.
EEMEA; Ortadoğu ve Afrika pazarlarına ek olarak Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Moldova, Türkiye ve Ukrayna dahil olmak üzere yüksek büyüme gösteren pazarlardan oluşan Türkiye & Bağımsız Devletler Topluluğu (Türkiye & CIS) adında yeni bir bölgeyi de içeriyor.

Mastercard’ın faaliyet gösterdiği pazarlarda yerel varlığını artırma arzusu doğrultusunda, şu anda Türkiye, Ukrayna, BAE, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Kenya ve diğer pazarlardaki coğrafi merkezlerle birlikte bölge genelinde 22 ülkede varlık gösteriyor.

Dimitrios Dosis, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı oldu
Dimitrios Dosis, yeniden düzenlenen Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EEMEA) bölgesinin Başkanı olarak görev yapacak. Bu genişleyen bölge; dinamik ve yüksek büyüme potansiyeline sahip 12 ilave pazarı daha bir araya getiriyor.

Dosis, daha önce, Mastercard’ın sunduğu çözümlerini daha ileriye taşımak amacıyla yapay zeka ve diğer tahmine dayalı teknolojilerin kullanımını artıran ve şirketin profesyonel hizmetler kolu olan Mastercard Advisors’ın başkanıydı. Advisors; perakende ve banka müşterilerinin acil konularını çözmelerine ve stratejik önceliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için dijital dönüşüm, kart portföyü optimizasyonu ve operasyonel verimlilik dahil olmak üzere veri odaklı içgörülerden, analitiklerden ve danışmanlık hizmetinden yararlanıyor. Dosis ayrıca Mastercard’ın küresel yönetim komitesinin bir parçası olacak.

Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesine Yasemin Bedir liderlik edecek
Şu anda Kuzey Amerika Pazarları Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yasemin Bedir, yeni kurulan Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesine liderlik edecek.
Türkiye’de doğan ve 2007 yılında Mastercard’a katılan Bedir, birden fazla pazarda çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. Şirketteki görevine ek olarak, Mastercard’ın küresel çaptaki Kadın Liderlik Ağı’nın yönetici sponsorluğunu da yürütüyor.

Raghu Malhotra, Uluslararası Pazarlar Eş Başkanlığı görevine getirildi
Ortadoğu Afrika Başkanı olan Malhotra, Mastercard Uluslararası Pazarlar Eş Başkanı olarak görev yapacak. Malhotra, yeni rolünde Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Asya ve Latin Amerika’daki müşteriler ile iş stratejisi, satış, iş geliştirme, ürün yönetimi ve ilişkilerini geliştirecek.

Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Dimitrios Dosis: “Burada, bölgesel Mastercard ekibinin harika çalışmalarını geliştirebileceğimiz muazzam bir fırsatımız var. Gelişmiş bölgesel ayak izimiz işimizi ikiye katlamamıza, dijital bir yaklaşımla yenilikler yapmamıza ve daha kapsayıcı dünya vizyonumuzu yönlendirecek olan iş birliği mirasını oluşturmamıza olanak sağlayacak.”

Türkiye ve BDT Bölge Başkanı Yasemin Bedir: Türkiye ve BDT Başkanı Yasemin Bedir şunları söyledi: “Yeni kurulan Türkiye ve BDT birimi, çeşitli coğrafyalarda ekonomik faaliyetlerin büyümesine yardımcı olacak yeni ortaklıklar ve çözümler sunmak için bir dönüm noktasında yer alıyor. Bunlar yüksek büyüme gösteren, yüksek fırsatlar sunan pazarlar. Mastercard, finansal ve dijital katılımın pazar sağlayıcısı rolünde ilerliyor. Müşteriler ve ortaklardan oluşan ekosistemimizi geliştirmeye devam etmeyi ve bu dinamik bölgede ilerlememizi daha da hızlandırmayı dört gözle bekliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here