Ana Sayfa Dünyadan McDonald’s ve Krispy Kreme iş birliğini güçlendirmek için masaya oturuyor

McDonald’s ve Krispy Kreme iş birliğini güçlendirmek için masaya oturuyor

McDonald’s ve Krispy Kreme ortaklığı genişletmek için görüşmelerde bulunuyor. İki restoran şirketi, McDonald’s restoranlarında Krispy Kreme donutları servis etmek için bir yıldan fazla bir süre önce birlikte çalışmaya başlamıştı.

Krispy Kreme, McDonald’s ile ortaklığını genişletmek için görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

İki restoran şirketi, bir yıldan fazla bir süre önce, McDonald’s’ın Kentucky’deki birkaç lokasyonunda Big Mac yiyenlerin donut iştahını test etmeye başlamıştı. Mart ayına gelindiğinde pilot uygulama Louisville ve Lexington, Kentucky’de yaklaşık 160 restorana yayıldı. Daha büyük testin amacı müşteri talebini değerlendirmek ve daha büyük ölçekli bir lansmanın restoran operasyonlarını nasıl etkileyeceğini anlamaktı.

McDonald’s, müşterilerini daha sık ziyaret etmeye teşvik etmek için donutlarla yaygın olarak kullanılan kahveye yöneliyor. Aynı zamanda burger zinciri, tarçınlı rulolar ve yaban mersinli kekler gibi unlu mamullerde de kesintiye gidiyor. Böylelikle Krispy Kreme, satışlarına zarar vermeden fiyatları artırmayı başardı çünkü tüketiciler taze çörek gibi uygun fiyatlı ikramlara para harcamaya istekli.

Krispy Kreme’nin yeni CEO’su Josh Charlesworth, şirketin konferans görüşmesinde yaptığı açıklamada, McDonald’s ile yapılan görüşmelerde Krispy Kreme’nin donutlarını taze ve zamanında teslim etme becerisi, Kentucky’nin ötesine geçmek için hangi ölçeğe ihtiyaç duyulduğu ve ortaklığın ticari sürdürülebilirliği konularına değinildiğini söyledi. Şirketin, fast food restoranlarındaki tüketicilerin Krispy Kreme’nin diğer perakende satış noktalarındaki tüketicilerle benzer şekilde davrandığını öğrendiğini de sözlerine ekledi.

Charlesworth analistlere “Hem açık donutların hem de önceden paketlenmiş donutların iyi karşılandığını gördük” dedi ve bu satışların genel Krispy Kreme markasını desteklediğini ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here