Ana Sayfa AVM Metrogarden AVM’de Antika Festivali başlıyor

Metrogarden AVM’de Antika Festivali başlıyor

Metrogarden AVM, 3 – 12 Eylül tarihleri arasında Antika Festivali ve açık artırma etkinliğine ev sahipliği yapacak. AVM’nin zemin katında gerçekleşecek festival kapsamında, eserler sahne üzerinde sergilenecek ve restorasyon aşamalarının gösterimine de yer verilecek. Çok sayıda antika mobilyalar, aksesuarlar, elektronik müzik aletleri, bronz heykeller, retro ürünler, Avrupa mekanik ürünleri ve hat levhalarının olduğu özel ürün yelpazesinde bazı Osmanlı eserlerinin de tanıtımı yapılacak. 12.00 – 22.00 saatleri arasında Metrogarden AVM ziyaretçilerinin katılımına açık olacak festival kapsamında 11 Eylül saat 19.00’da salon müzayede, 12 Eylül saat 20.00’de antikcenter instagram adresinden canlı müzayede gerçekleşecek.

Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy’ün odak noktasında bulunan Metrogarden AVM hem ürün çeşitliliği hem de ulaşım kolaylığıyla alışverişin merkezi konumunda yer almaya devam ediyor. 3 Eylül’de başlayacak ve 12 Eylül tarihine kadar devam edecek Antika Festivali 12.00 – 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek. AVM’nin zemin katında kurulacak sahnede eserler sergilenerek restorasyon görüntülerine yer verilecek.

Metrogarden AVM, birbirinden renkli retro ürünlerden bronz heykellere, elektronik cihazlardan mobilyalara ve bazı özel Osmanlı eserlerine kadar ziyaretçilerini geçmişe doğru yolculuğa çıkaracak. Festival günleri kapsamında, 11 Eylül saat 19.00’da salon müzayede, 12 Eylül saat 20.00’de antikcenter instagram hesabından canlı müzayedeye de yer verilecek.

Bir zamanlar müzik zevkinin nabzını tutan Jukebox’un hikayesi…
Altın çağlarında jetonla çalışan fonograf olarak bilinen, 1930’lardan 1960’ların sonuna kadar Jukebox pazarında eş zamanlı olarak doğan rekabet, hem gelişen müzik endüstrisi -özellikle kayıt- hem de halk arasında hızla artan müzik talebi nedeni ile oldukça hızlı bir şekilde yükseldi. Zamanında elektro-mekaniğinin sınırlarını zorlayan en son teknolojisiyle hi-fi nin başlangıcı oldu. Teknolojik ilerlemeler dahilinde ve güçlü talepten kaynaklanan rekabet sayesinde Jukebox, piyasadaki üreticiler için güvenli bir bahis alanı oldu. Jukebox müzik kutusu ve daha nice esere ait hikayeler geçmişten günümüze kadar gelerek Metrogarden AVM’de de misafirleriyle tanışmayı bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here