Ana Sayfa Gündem Metropol İstanbul AVM, 30 Ağustos’ta açılıyor

Metropol İstanbul AVM, 30 Ağustos’ta açılıyor

Yatırımcı işletmeciliğini ASSET Yatırım Yönetim A.Ş.’nin üstlendiği Metropol AVM, 30 Ağustos Cuma günü ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi Metropol AVM, 30 Ağustos Cuma günü düzenlenen tören ve etkinliklerle kapılarını açıyor. İstanbul Ataşehir’de konumlanan 800 bin metrekareden büyük inşaat alanı, 330 metrelik kulesi ve 27 bin metrekarelik dev ekranı ile Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi olan Metropol İstanbul, alışveriş, eğlence ve keyif merkezi olmayı hedefliyor. Geçtiğimiz aralık ayından itibaren Metropol İstanbul içerisinde yer alan DasDas Performans Sanatları Merkezi ile sanatseverleri ağırlamaya başlayan AVM’de, Türkiye’nin kapalı alanda gerçekleştirilen en kapsamlı aile eğlence merkezinin hazırlıkları da tüm hızıyla sürüyor.

Metropol İstanbul, yaşam alanı vadediyor

80 bin metrekarelik kiralanabilir alanı, 250 mağazası, 5 bin metrekarelik eğlence ve performans alanı, yaklaşık 4 bin araç kapasiteli otoparkı, 5 bin metrekareye yayılan çocuk ve genç oyun alanları, 1 kilometre uzunluğundaki açık park ve spor alanları, farklı konseptlerde tasarlanan avluları, cadde ve sokakları, dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini sunacak olan kafe ve restoranları ve yaşam blokları ile Metropol İstanbul, ilkleri hayata geçirecek.

2019 yılında İstanbul’da yaşayan herkesin ilk tercihlerinden biri olma hedefi ve “alışveriş merkezi değil, yaşam alanı” sloganıyla yola çıkan Metropol İstanbul “Aile Eğlence Merkezi” ve kültürel etkinlikleri ile eğlencenin ve sanatın da adresi olacak.

Çağdaş ve sanatsal etkinliklerin yapıldığı, çocuklar için oyun alanlarının ve parkların yer aldığı, alışveriş yaparken aynı zamanda çeşitli performansların izlenebileceği 800 metre yatay uzunluğa sahip şehir parkı ile sanatın ve eğlencenin kalbi Metropol İstanbul’da atacak.

Yatırımcı işletmeciliğini ASSET Yatırım Yönetim A.Ş.’nin üstlendiği dev proje; Metropol İstanbul AVM, 2019 yılına damgasını vurmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here