Ana Sayfa Tasarım Minimalist kadın giyim markasından ‘hayalet’ mağaza

Minimalist kadın giyim markasından ‘hayalet’ mağaza

Geijoeng Concept Store’un yeni mağazası, ayna ve cam katmanlarıyla “hayalet” mağaza izlenimi yaratıyor.

Çin’de minimalist kadın giyim markası Geijoeng, Shenzhen şehrinde yeni mağazasını açtı. İç mekan tasarımı Studio 10 tarafından yapılan mağazada; malzeme, yansıma, doku, ışık geçişi ve ışığın kırılması arasındaki etkileşimler düşünülmüş. Bu konsepti uygulamak üzere; cam malzemeler, aynalar, spot ışıklar, mermer ve yeşil tonlu elemanlar tercih edilmiş. Cam ve aynanın ışıkla birlikte mağazanın içinde yarattığı atmosfer, hayaleti andıran bir görüntü yaratıyor.

120 metrekare olan mekanda; yeşil kadife perdeler ve ışıklandırmalar, yansıma yaratan saydam-yarı saydam malzemeler ile kullanılmış. Mağazanın hiyerarşisi ve hayaleti andıran tarzı, markanın minimalist tarzı ile örtüşürken; kış koleksiyonundaki kumaş dokularıyla da bir kontrast yaratıyor.

Girişteki cam tuğlayla örülmüş koridor, ayna kaplı asma tavan ve buzlu camla çevrili alçak bölücü duvarlar; mekana hareketlilik katarken ışık ve yansıma oyunlarına da izin veriyor.
Aynı konsepti devam ettirerek mekanın ortasına yerleştirilen kabin, hem performans amaçlı kullanılıyor, hem de kadife perdeyle birlikte mahremiyet sağlayıp soyunma kabini olarak çalışıyor.

Spotlarla ışık desenleri


Dikdörtgen planlı mağazadaki malzeme seçimleri ve yardımcı elemanlarla oluşturulan konsept sayesinde, çok yönlü bir mekan deneyimi sağlanıyor.

Giysiler için tasarlanan askı sistemi, ayarlanabilir metal bağlantılı akrilik çubuklardan oluşuyor. Dikey ve yatay çucuklar, bir iskelet sistemini andırır bir şekilde metal bağlantı parçalarıyla birbirlerine eklenmiş. Çubukların dikey olanları, işlevine göre farklı boyutlardaki yeşil mermerden yapılmış tabanlarla birleşiyor. Bu mermer tabanlar; giysi standı, oturma elemanı veya depolama platformu olarak kullanılabiliyor.

Mekanın zemini için, koyu yeşil ve beyaz renkli mozaik döşemeler tercih edilmiş. Tavanda ise, ayna bulunmayan kısımlarda, bir ızgara düzeniyle asılı spot ışıklar mağazanın çeşitli yüzeylerinde ışık desenleri oluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here