Ana Sayfa Tasarım Mücevher markasına kavramsal showroom

Mücevher markasına kavramsal showroom

Mücevher markası Âme’nin, New York’taki showroom’unda bölgeye özgü dalgalı dökme demir cephelerin gölgelerinden ilham alındı.

Baranowitz + Kronenberg (B + K), Soho’daki Spring Street’te bulunan lüks tasarımcı mücevher markası Âme için New York’un amiral gemisi showroom’unu tasarladı. B + K, bu bölgeye özgü dalgalı dökme demir cephelerin gölgelerinden ilham aldı. Mekana girildiğinde, orta kısımların paslanmaz çelik cilalı yüzeyleri ile çevredeki çelik panelli duvarlar arasındaki keskin kontrast, bölgedeki dökme demir binaların hareketli bir şehrin günlük yaşamıyla nasıl tezat oluşturduğunu hemen ortaya koyuyor.

Mağaza tasarımının ana teması geçmiş, bugün ve geleceğin birleşimi. New York, Soho’nun tarihi mimarisinin bu mimariden esinlenen son teknoloji modern tasarımla olan ikiliği, tamamen yeni bir izlenim yaratıyor ve tam da soulme’nin ruhunu yansıtıyor. Dikey olarak yükselen haddelenmiş çelik panellerle uygulanan iç mekanın karanlık çevresel zarfı, merkezi mücevher vitrinleri için cesur ve soyut bir kucaklayıcı fon oluşturuyor. Her yerde mevcut olan tek renkli bir palet, mücevher parçalarını geliştirir ve yansıtıcı mekansal düzenleme, mağaza içinde hareketi teşvik eder.

Girdikten sonra, müşterilerin kendilerini evlerinde hissetmelerine ve ekranlar arasında yürürken olabildiğince sezgisel olmalarına izin veren bir aşinalık hissi var. Âme’nin tasarım stratejisini daha da geliştirmek için müzik, koku ve dokunuş, duyusal perakende deneyiminin temel unsurlarıdır. İngiliz parfüm tasarımcısı Azzi Glasser tarafından marka için yaratılan ısmarlama bir koku, lüksün özünü güçlendiren kalıcı bir özellik. Elinor Avni tarafından özel olarak tasarlanan her bir mücevher parçası, sergilenmekten çok sunulduğu izlenimini uyandıran, kendi kapsülleri ve son teknoloji ürünü cam mantolarının içinde benzersiz bir şekilde barındırılıyor. Mağaza çevresinde daha yavaş bir yolculuğu teşvik etmek ve açıklama ve düşünme eylemine katılmayı teşvik etmek için bu sunumla tasarlanan uygulama.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here