Ana Sayfa Gündem MUGO, 8 milyon TL’lik yatırımla yüzde 100 büyüdü

MUGO, 8 milyon TL’lik yatırımla yüzde 100 büyüdü

Mugo

Dünyaca ünlü markaları Türk tüketicisiyle buluşturan MUGO, 2019 yılını yüzde 100’ün üzerinde büyüme ve 18 milyon TL’lik ciroyla kapattı. İstanbul Havalimanı’nda açtıkları üç farklı mağazayla birlikte sektörde büyük bir ivme yakaladıklarını belirten MUGO CEO’su Levent Tahmiscioğlu, “Özellikle yabancı turistin büyük ilgisini çeken mağazalarımızda 25 binin üzerinde ürün satılırken; toplam ciromuzun yüzde 40’ı havalimanındaki mağazalarımızdan geldi” dedi.

Aralarında Herschel, Champion, Stance, Native Union ve Corkcicle’nin de yer aldığı dünyaca ünlü markaları Türk tüketicisiyle buluşturan sektörünün öncü şirketlerinden MUGO, 2019’u 18 milyon TL’lik ciro ile kapattı. Geçtiğimiz sene toplamda 8 milyon TL’lik yatırım yaptıklarının altını çizen MUGO CEO’su Levent Tahmiscioğlu, “2019’un ilk yılları hem sektörümüz hem de ülke ekonomimiz açısından zorlu geçti. Ancak yılın ilerleyen aylarında gerek hayata geçirilen politikalar gerekse faiz indirimi uygulamalarıyla birlikte rahat bir nefes aldık.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Havalimanı’nda açtığımız üç farklı mağazamızla birlikte büyük bir ivme yakaladık. 2019’u yüzde 100’ün üzerinde büyüme ve 18 milyon TL’lik ciroyla kapattık. Özellikle yabancı turistin büyük ilgisini çeken mağazalarımızda 25 binin üzerinde ürün satılırken; toplam ciromuzun yüzde 40’ı havalimanındaki mağazalarımızdan geldi” dedi.

MUGO yurt dışı pazarlarına açılıyor

Geçtiğimiz yıl Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa pazarlarına yönelik faaliyetlerine hız verdiklerini belirten Tahmiscioğlu, “Öncelikli olarak Rotterdam’da önemli bir lojistik altyapısı kurduk. Bununla beraber Avrupa’da birçok önemli fuarda stand açarak Türk tüketicisiyle buluşturduğumuz Corkcicle’ın Avrupa distribütörlüğünü de başlatmış olduk. Amacımız 2023 yılına kadar Avrupa’da içecek ekipmanları kategorisinde en önemli üç markadan biri olmak” diye konuştu.

2020’de yatırım hedefi

2020 hedefleri hakkında da konuşan Tahmiscioğlu şunları söyledi; “Hayata geçireceğimiz yeni iş birlikleri, tüketiciler ile buluşturacağımız yeni markalar ve Avrupa faaliyetlerimizdeki artışla birlikte ciromuzu 2020’de 30 milyon TL’nin üzerine çıkartacağız. Bu yıl içerisinde toplamda 4 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here