Ana Sayfa Gündem NetWork, yüzde 23 büyüdü

NetWork, yüzde 23 büyüdü

PAYLAŞ

Türkiye hazır giyim sektörünün yıldız oyuncularından NetWork toplamda 16 milyondan fazla ziyaretçi ağırlarken yüzde 23’lük bir büyümeyle 2018 yılını tamamladı.

NetWork, 2018 yılı boyunca Türkiye genelinde bulunan 143 mağaza ve 35 bin metrekareye ulaşan satış alanıyla 2 milyondan fazla adette ürün satışı gerçekleştirdi. NetWork’ün en çok satın alınan ürün grupları sırasıyla gömlek, tişört, kazak ve pantolon oldu. Dört farklı ilde toplamda altı yeni mağaza açan marka, ülke sınırlarını da aşarak İsrail’deki ilk mağazasını Nazareth Illit’te açtı. 2018‘de turist satışlarında 2017’ye göre NetWork’te yüzde 71 büyüme gerçekleşti.

Üç sezondur devam eden istikrarlı iş birliği

Derin Mermerci ile ilk defa 2017 yılında gerçekleşen iş birliğinden doğan DMxNetWork koleksiyonu İlkbahar/Yaz 2018 ve Sonbahar/Kış 2018 sezonlarında da istikrarlı bir şekilde devam etti. 2018’in en çok ses getiren iş birliklerinden olan DMxNetWork tüketiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Online mağaza satışları yüzde 42 artış gösterdi

NetWork online mağazasını toplamda 13 milyona yakın kişi ziyaret ederken satış performansında ise yüzde 42’lik bir büyüme gerçekleştirdi. Online satış cirosunun yüzde 22’sini ziyaretçilerine kullanım kolaylığı sağlayan NetWork mobil alışveriş uygulaması sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here