Ana Sayfa Dünyadan New Balance, ‘Made in USA’ya yatırım yapıyor

New Balance, ‘Made in USA’ya yatırım yapıyor

Pek çok perakendeci pandemi ve siyasi ilişkiler nedeniyle denizaşırı üreticilerle ilişkilerini korumakla mücadele ederken New Balance, yeni bir üretim atağı yaptı. Spor ayakkabı sektörünün güçlü oyuncusu New Balance, Kuzey Amerika’daki 5. üretim tesisini açtı.

Birçok perakendeci, pandemi belirsizliğine ve siyasi olaylara karşı denizaşırı satıcılar ve üreticilerle ilişkilerini korumak için mücadele ederken, New Balance Kuzey Amerika’daki varlığını ikiye katlıyor. Yastıklı spor ayakkabıları ve retro esintili egzersiz ekipmanlarıyla tanınan New Balance, Massachusetts’te bir üretim tesisi açtığını duyurdu.

New Balance CEO’su Joe Preston, işletmelerin engellenmiş bir küresel tedarik zincirinde gezinmeye çalıştıkları için bu hareketin üretim için Kuzey Amerika’ya olan bağımlılığını güçlendirdiğini söyledi. New Balance, 80 bin metrekarelik alanın yakın zamanda yaklaşık 20 milyon dolarlık tadilattan geçtiğini söyledi.

New Balance, yıl sonuna kadar işgücünü ve üretim kapasitesini iki katından fazla artırmayı hedeflediğini söyledi. Tesis, yıllık ek 750 bin çift spor ayakkabı üretilmesine yardımcı olacak.

Preston, “Bu, son birkaç yılda Covid ile gerçekten devreye giren kaderimizi kontrol etme çabamızın bir parçası. Tedarik kısıtlamaları kesinlikle işimizi etkiledi, ancak 2021′de yine de yüzde 30′un üzerinde büyütebildi” dedi.

Boston merkezli ayakkabı şirketi, Methuen alanı da dahil olmak üzere ABD’deki mevcut üretim kapasitesini geliştiriyor, New Balance, Maine ve Massachusetts’te yaklaşık bin işçi çalıştıran beş üretim tesisine sahip. Perakendeciye göre bu alanlar, en az yüzde 70′i yurt içinde üretilen ve ABD satışlarının sınırlı bir bölümünü oluşturan “New Balance Made” spor ayakkabı serisini bir araya getirmeye yardımcı oluyor. New Balance, dünya çapındaki satışlarının geçen yıl 4.4 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Preston’a göre amaç, Kuzey Amerika’da büyümeye devam etmek ve markanın “Made in USA” anlayışının merkezinde yer alan bir hareket. New Balance CEO’su Preston, “Ürün yapıyorsak ve tüm üretimimizi dış kaynak kullanmıyorsak, bu bizi rakiplerimizden farklı kılar. Bu, kaliteye ve işçiliğe yardımcı oluyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here