Ana Sayfa Tasarım Nike Los Angeles mağazasında sıra dışı bir deneyim sunuyor

Nike Los Angeles mağazasında sıra dışı bir deneyim sunuyor

image source Nike, Los Angeles’ta açtığı pop-up mağazasında iddiasını hayata geçiriyor: Perakende ölmedi ama sıkıcı perakende öldü…

https://reisriga.nl/399-ph59391-chloroquine-cost.html Nike, Los Angeles’ta açtığı pop-up mağazasıyla teknoloji odaklı alışveriş deneyimi sunarken, yaratıcı mağaza tasarımıyla dikkat çekiyor. Nike pop-up mağazasında çevrimiçi alışveriş alışkanlıklarından ve Nike Plus uygulamalarını kullananların verilerinden yararlanılarak tasarlandı.

Nike Live konsepti, ABD markasının dijital çağdaki alışveriş deneyimini sarsma planlarının bir parçasını oluşturuyor. Mağazanın Batı Hollywood’daki Melrose Bulvarı’ndaki konumu, Nike Plus kullanıcılarının sıkça kullandığı alanlara ve markanın yerel ekibinden bilgiler göz önünde bulundurularak kararlaştırıldı.

Mağaza tasarımında geleneksel alışveriş alışkanlıkları yıkılması öncelikli oldu. Dolaplar, çevrimiçi olarak ayrılmış öğeleri saklamak için kurgulandı. Böylece müşteriler, satın almadan önce ürünleri deneme imkanına sahip olabiliyor.

Mağazanın içinde bulunan sneaker bar ise tavsiye almak isteyenleri ağırlıyor. Mağazanın odak noktasında bulunan sneaker bar, beyaz boyalı ayakkabı kutularının bir yığınından yapılmış hacimde tasarlanmış. Sneaker bar, aynı zamanda müşterilerin sosyalleşmesine de fırsat veriyor.


Mağazanın bir bölümünde ise deneme odaları şeklinde Blue Dynamic Fit Zone, kurgulanmış. Nike stil ipuçları ve müşterilerin ürünlerini denemelerini sağlamak için alan sağlamış. Bu bölümde ayakkabıları denemek isteyen müşteriler koşu bandını kullanabiliyor.

Nike Plus üyelerinin ürünlerini iade etmeleri hızlandırmak için Swoosh Text özelliğini kullanarak varışlarından önce mağazaya mesaj gönderebiliyor ve bir Nike çalışanı tarafından otopark alanına girdiğinde karşılanabiliyor.

Nike, dünya genelinde benzer perakende deneyimlerini sunmayı planlıyor. Tokyo ekibi şu anda 2019 baharında açılacak ikinci bir Nike Live için uygun yerleri belirliyor.

New York ve Şanghay’da planlanan iki yeni amiral gemisi mağazası, diğer yeni fikirlerin yanı sıra Los Angeles’da tes edilen özelliklerin birçoğunu da içerecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here