Ana Sayfa Gündem Oleg Cassini 2020‘de hedef büyüttü

Oleg Cassini 2020‘de hedef büyüttü

Oleg Cassini CEO’su Jeff Zelenko, markanın hedeflerini açıkladı. Geçtiğimiz yıl online’da yüzde 145 büyüdüklerini anlatan Zelenko, 2020 hedeflerinin yüzde 150 büyümek olduğunu belirtti. Jeff Zelenko, Oleg Cassini’nin bu sene online ve konsept mağazacılığına yoğunlaşacağına dikkat çekerek mağazalarda yüzde 37 büyüyeceklerini söyledi. Ayrıca Oleg Cassini, 2020 yılında üretim tesislerinin bir bölümünü de Türkiye’ye taşıyarak istihdama katkı sağlamayı hedefliyor.

Oleg Cassini CEO’su Jeff Zelenko, Türkiye ve bölgedeki pazarı değerlendirdi ve markanın ileriye dönük stratejik hedeflerinden bahsetti. Faaliyet gösterdiği dünyanın çeşitli bölgelerinde dört yüzden fazla noktada toplam gelinlik pazarının yüzde 27’sine hakim olan Oleg Cassini; bu sene rotasını e-ticaret ve konsept mağazacılığa çevirecek. CRM odaklı pazarlama sistemiyle; müşteri deneyimine odaklanan marka eğitim programlarını hızlandırırken, 2020 yılında İK’da istihdamda yüzde 15‘lik büyüme hedefliyor.

Jeff Zelenko yaptığı açıklamada; “Türkiye’de çok yüksek bir internet penatrasyonu var, 2020 yılında da moda alışverişlerinde bu trendin yükseleceğini ön görüyoruz. E-Ticaret servisimizi bu yönde iyileştiriyoruz ve bu alanda yatırımlarımızı artırıyoruz. 2019 senesini kapatırken bir önceki seneye göre e-ticaret hacmimiz yüzde 145 büyüdü. Bu ivmeyi 2020 yılında da lineer şekilde artıracağız ve e-ticarette yüzde 150 büyüme sağlayacağız” dedi. Zelenko ayrıca e-ticaret alışkanlıklarını da göz önünde bulundurarak Türkiye’nin her noktasına satışa sunulacak sadece e-ticarete özel “only online” koleksiyonları da satışa sunarak ürün gamlarında çeşitliliğe gideceklerini açıkladı.

Oleg Cassini’den yeni mağaza sistemi
Türkiye’de her yıl 600 bin üzerinde evlilik gerçekleştirdiğini belirten Zelenko, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir çiftin düğün harcamalarının yüzde 10’unu gelinlik ve gelin eşyaları oluşturuyor. Gelinlik dediğimizde aklımıza yalnızca gelinlik gelmiyor; düğün öncesi evden çıkış elbisesi, ‘after party’ elbisesi, gelin annesi abiye elbisesi, ayakkabısı, duvağı ve taçı gibi aksesuarlar da bu oranın içinde yerini alıyor. 2020 yılında benimsediğimiz strateji; bir gelin adayının stressiz bir biçimde tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla tek bir marka güvencesiyle alması. Düğün gibi hem gelin hem damat adayını heyecanlandıran bu süreçte güvenilir bir partner olmak üzere mağazalarımızda ürün çeşitliliğimizi bu yönde artırma kararı aldık. Bu aşk dolu yolculukta tüm müşterilerimize ihtiyaç duyabilecekleri tüm ürün kategorilerinde hizmet sunacağız. Nikah şekerinden, nişan tepsisine kadar birçok aksesuarda da yine gelin adaylarının çözüm ortağı olacağız. Hem trend hem de ulaşılabilir marka çizgimizden çıkmadan; modern ve yenilikçi adımlar atacağız.

2020’de mağazalarda yüzde 37’lik büyüme hedefi
Jeff Zelenko; mağazalarda da büyümeye devam edeceklerini açıklarken, yeni trend perakendeciliğin de öncülerinden olmayı hedeflediklerini belirtti. 2019 yılını mağazalar tarafında yüzde 27’lik büyümeyle kapatan Amerikan gelinlik ve abiye devi 2020 ‘de mağaza büyüme oranını yüzde 32’ye taşımayı hedefliyor.

Üretim tesisleri Türkiye’ye taşınıyor, istihdam hedefi artıyor
Oleg Cassini, ayrıca 2020 yılında üretim tesislerinin bir bölümünü de Türkiye’ye taşıyarak istihdama katkı sağlamayı hedefliyor. Yüksek performans ulaşılabilir fiyat felsefesiyle kadınların tüm özel günlerinde bulabilecekleri; abiyeden aksesuara gelinlikten gelin aksesuarlarına kadar yüzlerce ürünü Türkiye’nin tüm noktasına e-ticaret sitesiyle ulaştırmayı hedefleyen marka ayrıca İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, İzmit ve Antalya şehirlerindeki mağazalarıyla da gelin adaylarına, ailelerine ve moda sever kadınlara hizmet sunmaya devam edecek.

“Askıdan al giy ile perakendecilik daha da kolay olacak”
Jeff Zelenko ayrıca; “Türkiye’de yaptığımız başarılı çalışmalarla gelin adaylarına zevklerine uygun gelinlikleri hızlı ve güvenli şekilde sunarak zaman tasarrufu yaratırken; gelinlik seçiminin uzun süren terzilik sürecinden hızlıca satın alınan ve memnuniyet ile kullanılan bir servise dönüştürdük. Özel eğitim alan ve gelinlerin isteklerine yönelik bire-bir danışmanlık sunan stil danışmanlarımız gelin adayı ve ailelerinin zevklerine uygun modelleri hızlıca sunuyor ve gelin adayının isteklerine göre terzilerimiz gelinliklerini onlara istedikleri revizelerle birlikte hızla hazırlıyor. Bu yeni konseptle gelinlik pazarı hacmini hem büyütüyor hem de kolay perakendecilik akımını kaliteli servisle birleştiriyoruz” diyor. Artık trendlerin değiştiğini ve düğünlerin de sadeleşme akımından etkilenerek daha hızlı ve zahmetsiz bir sürece evrildiğini gözlemlediklerini belirten Zelenko; “Yeni nesil gelin adayları daha hızlı, daha trend gelinlikleri kolaylıkla bulmak istiyor. Bunun için Oleg Cassini kendi içindeki markalarıyla birlikte bir konsept mağaza olarak hizmet sunuyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here