Ana Sayfa Gündem Palm City Mersin AVM satıldı

Palm City Mersin AVM satıldı

Bainbridge’nin sahibi olduğu Palm City Mersin AVM, Yenişehir Alışveriş Merkezi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne satıldı.

Palm City Mersin Alışveriş Merkezi, Yenişehir Alışveriş Merkezi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne satıldı. Londra merkezli fon Aeurium’a bağlı Bainbridge, Mersin’deki alışveriş merkezini sattı.
95 bin metrekareli Palm City Mersin AVM, Yenişehir Alışveriş Merkezi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne satıldı. Satışa aracılık eden JLL Türkiye’den yapılan duyuruda satışın finansal detaylarına ilişkin açıklama yapılmadı.

Bu satış işleminin ardından Yenişehir Alışveriş Merkezi Sanayi ve Ticaret Limited bölgede sahip olduğu AVM sayısını ikiye çıkardı. Bainbridge’in ise Türkiye’deki portföyünde sadece Bursa Carrefour Alışveriş Merkezi kaldı.

Palm City Mersin AVM, 2003 yılında kapılarını açmıştı

Londra merkezli yatırım grubu Aerium Finance, Carrefoursa’nın 2006’da İçerenköy, Haramidere, Bursa, Ankara, Mersin ve İzmit’te bulunan altı alışveriş merkezi ve hipermarketten oluşan gayrimenkul portföyünü edinerek Türkiye’ye adım atmıştı.

JLL tarafından yönetilen ve 95 bin metrekare arsa alanı üzerine kurulu Palm City Mersin Alışveriş Merkezi, 34 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. 62 farklı ulusal ve uluslararası marka ile hizmet veren Palm City Mersin Alışveriş Merkezi bünyesinde Cinemarine tarafından işletilen 10 salonlu sineması bulunuyor. AVM, 2003 yılında kapılarını açmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here