Ana Sayfa Dünyadan Pandora, 37 mağaza satın alarak ABD’deki ayak izini genişletiyor

Pandora, 37 mağaza satın alarak ABD’deki ayak izini genişletiyor

Pandora, uzun vadeli büyüme hedeflerini desteklemek için ABD’de 37 franchise mağazasını satın aldı. Bu operasyon, mücevher perakendecisinin ABD’de 2019’a kıyasla pazar payını artırma ve geliri ikiye katlama yönündeki uzun vadeli büyüme hedeflerini destekliyor.

Danimarkalı mücevher perakendecisi Pandora, Kuzey Amerika’daki en büyük franchise mağazalarını satın alarak sahip olduğu mağaza ayak izini genişleterek Amerika’daki pazar payını artırma planlarını sürdürüyor.

Devam eden ABD büyüme stratejisinin bir parçası olarak Pandora, Kuzey Amerika’daki en büyük franchise sahibi olan üst düzey bir Amerikan saat ve mücevher perakendecisi olan Ben Bridge Jeweler’dan ABD ve Kanada’da 37 franchise mağaza yeri satın aldı.

Pandora yaptığı açıklamada, satın almanın müşterilere “Kuzey Amerika’da daha uyumlu bir varlık ve doğrudan çok kanallı deneyim” sağlayacağını söyledi.

Bu hareket aynı zamanda mücevher perakendecisinin ABD’de 2019’a kıyasla pazar payını artırma ve geliri ikiye katlama yönündeki uzun vadeli büyüme hedeflerini de destekliyor.
Pandora’nın ABD operasyonu, 2021’de 1 milyar doların üzerine çıktı ve dördüncü çeyrekte yıllık yüzde 39’luk satış büyümesi elde etti.

Pandora, Pandora mücevherlerinin seçili Ben Bridge perakende satış noktalarında ve online kanalında satışa sunulmasıyla satın almanın ardından Ben Bridge ile uzun süredir devam eden iş ilişkisini sürdüreceğini söyledi.

Pandora Kuzey Amerika Başkanı Luciano Rodembusch şunları söyledi: “ABD, Pandora’nın en büyük pazarı ve Phoenix stratejimizin büyüme hedeflerine ulaşmanın anahtarıdır. Lider bir küresel mücevher markası olarak, Kuzey Amerika’da pazar payını artırmayı planlıyoruz ve sürekli olarak sürdürülebilir büyüme ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için fırsatlar arıyoruz. Yıllar sonra Ben Bridge ile çalışmaya devam ettiğimiz için minnettarız ve bu satın almanın Pandora’nın iş hedeflerine ulaşmamıza yardımcı olacağından eminiz.”

Ben Bridge Kuyumcu’nun Başkanı ve CEO’su Lisa Bridge ise şöyle konuştu: “Son 10yılda kurduğumuz güçlü mağaza ağından gurur duyuyoruz ve Pandora ile ortaklığımız için müteşekkiriz. Bu mağazaların Pandora organizasyonu içinde daha da büyümesi için heyecan duyuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here