Ana Sayfa Gündem Petrol City AVM’nin açılış tarihi belli oldu

Petrol City AVM’nin açılış tarihi belli oldu

PAYLAŞ
Petrol City AVM

Petrol City AVM açılış tarihi Eylül 2019 olarak belirlendi. New Park 72 Yapı İşletmecilik tarafından Batman’da 100 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Petrol City AVM, bölge halkına kapılarını açmaya hazırlanıyor. Petrol City AVM’nin kiralama çalışmaları Inside AVM Danışmanlık tarafından yürütülüyor.

Batman, yeni alışveriş merkezine kavuşuyor. Batmanlı iş adamlarının ortak teşebbüsüyle kurulan New Park 72 Yapı İşletmecilik tarafından 100 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Petrol City, Eylül 2019’da açılacak. Petrol City AVM, toplam 70 bin metrekare inşaat alanı ve 36 bin 500 metrekare kiralanabilir alana sahip. Yaklaşık bin 500 kişiye sağlayacağı istihdam imkanıyla bölgeye katma değer sağlayacak olan proje, Batman ve bölge halkına kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Petrol City AVM, toplamda 4 katta modadan eğlenceye, hipermarketten yapı markete, sinemadan restoran ve kafeye dek bölgenin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek. Batman’ın yeni AVM’sinde, 140 adet mağaza, 3 anchor mağaza, 1 yapı market, 1 market alanının yanı sıra bin 250 metrekarelik eğlence alanı, 2 bin 100 metrekarelik sinema alanı ve bin 200 araç kapasiteli otopark bulunacak.

Petrol City, Batman’ın gelişen bölgesinde

Petrol City AVM açılış tarihi

Hızlı genç nüfus artışı, yüksek alım gücü, sanayileşmenin gelişmesiyle Güneydoğu’nun incisi konumundaki Batman’a hizmet verecek Petrol City, lokasyon avantajını da elinde bulunduruyor. Ana cadde üzerinde merkezi bir lokasyonda yer alan alışveriş merkezi, havalimanına ve konut yerleşim alanına yakın, toplu taşıma ve araçla kolay ulaşım imkanına sahip. Petrol City AVM, arazi konumu itibariyle güzergah olarak Diyarbakır, Bitlis, Van ve Muş yolu üzerinde bulunuyor. Projenin ayrıca Batman Havalimanı, yerleşim alanları, sanayi sitesi, müze, hastane ve okullara kolay ulaşımı mevcut. Alışveriş merkezi, yürüme mesafesinde bulunan 5 bin konut ile Batman’ın gelişen bölgesinde yer alıyor.

Petrol City AVM aylık 600 bin kişi ziyaretçiyi ağırlayacak

Petrol City AVM mağazalar
Kiralama çalışmaları Inside AVM Danışmanlık tarafından yürütülen Petrol City’nin aylık ziyaretçi sayısının 600 bin kişi olması öngörülüyor. Alışveriş merkezinin, Batman’ın yanı sıra Mardin, Diyarbakır, Muş, Siirt ve Bitlis gibi kentlerden ve ayrıca yerli ve yabancı turistler için çekim merkezi olması planlanıyor. İstihdama katkıda bulunacak Petrol City AVM, hem bölgeye canlılık kazandıracak hem de hizmet, kültürel gibi faaliyetler nedeniyle bölge ve ülke ekonomisine önemli katkıda bulunulacak. Projenin bölgenin sosyoekonomik ve kültürel değişimleri olumlu yönde etkilemesi düşünülüyor.

Petrol City AVM Künyesi
İnşaat Alanı: 70.000 metrekare
Kiralanabilir Alan: 36 bin 500 metrekare
Kat Sayısı: 4
Otopark Kapasitesi: 1.200
Mağaza Sayısı: 140
Market Alanı: 2.500 metrekare
Yapı Market Alanı: 3.000 metrekare
Sinema Alanı: 2.100 metrekare
Eğlence Alanı: 1.250 metrekare
Anchor Mağaza: 3 Adet – 7.150 metrekare
Kiralama: Inside AVM Danışmanlık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here