Ana Sayfa Gündem Reflect Studio, ikinci mağazasını açtı

Reflect Studio, ikinci mağazasını açtı

Tekstil odaklı tasarım ofisi Reflect Studio, ilk mağazasını Akasya AVM’nin ardından ikinci mağazasını Kanyon AVM’de açtı.

Reflect Studio, ikinci mağazasını Kanyon AVM’de açtı. Yüzden fazla organizasyon, müze, okul ve sanatçıyla iş birliği yapan Reflect Studio sadece hissedarlarını ve finansal kârlılığı değil; doğayı, çalışanlarını, tedarikçilerini, müşterilerini önemseyen, B Corp sertifikasına sahip, misyon odaklı bir kurum olmasıyla dikkat çekiyor. Stüdyo, özellikle 2018’den itibaren WWF-Türkiye ile hayata geçirdikleri WWF Market markasıyla biliniyor.

Marka, yeni koleksiyonuyla geleceğe karşı iyimserliğini tasarıma dönüştürüyor

Hayata dair iyimser kalan, güncel, günün her ânına ve durumuna eşlik edebilen tasarımlar üretmeyi amaçlayan Reflect Studio, mağazanın mimari tasarımına da yansıttığı optimistic futurism (geleceğe karşı iyimser) temasını sahiplenerek hayatın kendisinden ilhamla modaya akışkan bir yaklaşım getirmeyi amaçlıyor. Reflect Studio, tasarımları aracılığıyla sorular sorarak yeni fikirlere alan açmayı planlıyor.

Mağazaların konsept tasarımını Salon Mimarlık yaptı

Mağaza konsept tasarımını mimarlık ofisi Salon Alper Derinboğaz yaptı. Reflect Studio Kreatif Direktörü Furkan Temir tarafından yönlendirilen New nature (yeni doğa) fikriyle Mimar Alper Derinboğaz tarafından tasarlanan mağazalar gelecekteki habitatlarımız için birer öneri sunuyor. Mağaza, doğa ile ilişkimizi sorguladığımız bu günlerde yapay zekâyla üretilmiş objelerin de bulunduğu alternatif mekânlardan oluşuyor. Bu yeni habitat, ziyaretçileri yaratıcı katılımcılığa teşvik etmeyi amaçlıyor.

Reflect Studio Akasya mağazasında “Metal Terrazzo” ismi verilen yeni bir zemin malzemesi kullanıldı. Malzemenin üretimi için atık metal parçaları eritiliyor ve tekrar bir tabaka hâline getirilerek yer kaplamasında kullanılıyor. Bu tasarımın Reflect Studio merkez ofis mimarisinde de kullanılması ile malzemenin marka için bir imzaya dönüşmesi amaçlanıyor.

Reflect Studio mağazalarının merkezinde deneyim alanı olması yatıyor. Bunun mekânsal karşılığı olan upgrade space (kişiselleştirme alanı) masası; kullanıcıları ısı baskı yöntemiyle patch’ler, nakış makinesi veya tekstil kalemleriyle ürünleri kendilerine özel kılmaya teşvik edecek. Ayrıca mağazalarda dönemsel iş birlikleri ve atölyeler gerçekleştirilecek. Bunların ilki Larpie, Selver Yıldırım ve Yasin Arıbuğa gibi sanatçıların tasarımları patch’lerle olacak. WWF Market Fix & Play pop-up mağazaları ve etkinlikleri ile aşina olduğumuz ileri dönüşüm ve onarım pratiği Reflect Studio mağazalarında da devam edecek.

Reflect Studio mağazalarında farklı markaların tasarımlarını bulmak da mümkün

Mağazada WWF Market ürünlerinin yanı sıra, Reflect Studio’nun şimdiye kadar gerçekleştirdiği ve takipçileriyle buluşmamış olan üretimlerinden bir derleme bulmak mümkün. Ayrıca başka markaların geleceğe karşı hassas, sürdürülebilir çözümler sunan ürünlerini özel tasarımlarına da yer açılacak. Reflect Studio’nun ilk koleksiyonu ise ekim ayında mağazalarda olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here