Ana Sayfa Gündem Sektör profesyonellerinden SMA hastası Asya’ya destek

Sektör profesyonellerinden SMA hastası Asya’ya destek

Perakende profesyonelleri, SMA hastası Asya’ya nefes olmak için 30 Nisan Cuma saat 21.00’de Instagram’dan canlı yayın yaparak bağış toplayacak.

Perakende markaların profesyonelleri, anlamlı bir kampanyaya destek veriyor. Marka profesyonelleri, 30 Nisan Cuma akşamı saat 21.00’de Instagram’da SMA hastası Asya’ya nefes olmak için bir canlı yayın düzenleyecek.

Valilik izinli kampanya ile Spinal Müsküler Atrofi (SMA) TİP 1 hastası Asya Demir’in sürmekte olan tedavisine destek olması amaçlanıyor.

Asya bebek 21 aylık, SMA TİP 1 hastalığı ile savaşıyor. SMA hastalığı ölümcül bir kas hastalığıdır. Zamanla kaslar zayıflamaya ve tükenmeye başlar. Bu durum yürüme, emekleme, baş ve boyun kontrolü, yutma ve hatta nefes alma gibi hareketleri engeller.

Asya bebek 3 aylık olduğunda teşhis kondu. 3 defa yoğun bakıma kaldırıldı. 20 gün önce entübe edildi. Bu mücadeleyi de kazanarak taburcu oldu. Fakat ciğerlerinden biri artık işlevini yerine getiremiyor. Hastalık ilerlemeye onu tüketmeye devam ediyor. Asya yaşamak istiyor fakat artık çok yorgun. Nefes almakta güçlük çekiyor, solunum cihazına bağlı yaşam savaşı veriyor. Sadece sıvı beslenebiliyor. Zolgensma tedavisi için Dubai’de bulunan Al Jalila Children’s Hospital 2.196 milyon dolar teklif verdi. Kampanyası 10 aydır devam ediyor. Henüz yüzde 38’i tamamlandı.

Tedavi 2 yaşından önce uygulandığında başarı ihtimali yüzde 95 iken, sonrasında yüzde 50’lere düşüyor. Asya’nın 2 yaşını doldurmasına 65 gün kaldı.

Asya’nın babası Bayram Demir inşaat işçisi annesi Güneş Demir ise ev hanımı. Asya’nın iki tane sağlıklı abisi var. Antalya Kepez bölgesinde ikamet ediyorlar.

Düzenlenecek olan canlı yayına AVM ve perakende sektörleri profesyonelleri bağlanarak izleyicilerden bağış isteyecek. Her biri bağlandığında Instagram arkadaşlarının da yayını görerek dahil olmaları sağlanacak. Yayın Instagram’da “asyayasasin” ve “firattdurmaz” hesaplarından takip edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here