Ana Sayfa Gündem Şimal AVM açıldı

Şimal AVM açıldı

Rize Yatırım AŞ’nin hayata geçirdiği Şimal AVM, Rize’de açıldı. Toplamda 22 bin 901 metrekarelik bir alana yayılmış olan kentin ilk AVM’si Şimal, kolay ulaşılabilir lokasyonu ile de bölge halkı ve turistler için bir çekim merkezi olacak.

Kentin ilk alışveriş merkezi Şimal AVM, kapılarını Rizelilere açtı.
Rize İnşaat Yatırım AŞ tarafından yatırımı yapılan Şimal AVM ile kent, ilk alışveriş merkezine kavuştu. Rize Atatürk Stadyumu’nun bulunduğu 30 dönümlük arazi üzerine kurulan Şimal AVM yatırımını, Şadan Kalkavan başkanlığında 22 Rizeli iş adamından oluşan Rize Yatırım AŞ üstleniyor.

Kiralama ve yönetimi Apleona tarafından yürütülen Şimal AVM projesiyle birlikte kentin ilk rezidans projesi de hayata geçiriliyor. 33 katlı yapılacak çay sembollü proje, European Property Awards’de “En İyi AVM Tasarım” ödülünün sahibi. Şimal AVM Müdürlüğünü ise sektörün deneyimli ismi Nergiz Sarıyal tarafından yürütülüyor.

Yaklaşık 30 bin metrekare kiralanabilir alanda 542 konut, 138 mağazanın yer alacağı projede 65 bin metrekare, üç katlı, bin 512 araç kapasiteli otopark yer alıyor. Rize’nin sosyo ekonomik gelişimine katkıda bulunması amaçlanan proje, yaklaşık bin kişiye istihdam sağlayacak. Kadın-erkek hazır giyimden ev tekstiline, elektronikten çocuk giyimine dek bölgenin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan Şimal AVM, kolay ulaşılabilir lokasyonu ile de bölge halkı ve turistler için bir çekim merkezi olacak.

Modern ve çevreye uyumlu mimarisiyle dikkat çeken Şimal AVM, geniş bir food court alanıyla hizmet veriyor. Modern yaşama uygun olarak tasarlanan Şimal AVM, geniş eğlence alanıyla birbirinden renkli aktivitelerin de adresi olmaya aday. Rize’de sosyal hayata yeni bir soluk getirecek olan Şimal AVM’nin, rahat ve keyifli bir alışverişin adresi olması hedefleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here