Ana Sayfa Dünyadan Sovyet döneminde özgürlüğün simgesi Levis, Rusya’da satışları askıya aldı

Sovyet döneminde özgürlüğün simgesi Levis, Rusya’da satışları askıya aldı

Levi Strauss yaptığı açıklamada, Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak Rusya’daki satışları askıya alacağını duyurdu. Giyim şirketi ayrıca Doğu Avrupalı mültecilere yardım eden kâr amacı gütmeyen kuruluşlara 300 bin dolardan fazla bağışta bulunacağını açıkladı. Levi’s jeans, Rusya’nın Sovyet günlerinde özgürlüğün ve Batılı kapitalist vaadin simgesiydi.

Levi Strauss, yaptığı açıklamada, ülkenin Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak Rusya’daki satışları askıya alacağını duyurdu.

Rusya’nın Sovyet günlerinde özgürlüğün ve Batılı kapitalist vaadin simgesi olan Levi Strauss, ülkedeki yeni yatırımları da durduracak. Levi Strauss yaptığı açıklamada, şirketin 2021 net gelirinin yaklaşık yüzde 4′ünün Doğu Avrupa’dan geldiğini ve bunun yarısının Rusya ile ilgili olduğunu söyledi.

Şirketten yapılan açıklamada, “İşle ilgili her türlü husus, pek çok kişinin yaşadığı insani acıların yanında açıkça ikincildir. LS&Co. olarak, Ukrayna’daki yıkıcı çatışmadan dolayı üzüntü duymaya devam ediyoruz. Düşüncelerimiz çalışanlarımız, ortaklarımız ve sevdikleri de dahil olmak üzere etkilenen herkesle birlikte” denildi.

Levi Strauss ayrıca Doğu Avrupalı mültecilere yardım eden kâr amacı gütmeyen kuruluşlara 300 bin dolardan fazla bağışta bulunacak.

Geçen hafta itibarıyla bir milyondan fazla mülteci Ukrayna’dan kaçtı ve şu anda yüzlerce topluluk elektrik veya sudan yoksun. Levi Strauss’un insani yardım çalışmaları için ayırdığı 300 bin dolar Uluslararası Kurtarma Komitesine ve CARE’e fayda sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here