Ana Sayfa Dünyadan Starbucks ve Amazon, kasiyersiz kahve mağazası açtı

Starbucks ve Amazon, kasiyersiz kahve mağazası açtı

Starbucks, perakende devinin kasiyersiz teknolojisini kullanan Amazon ile New York’ta bir pick-up kafe açtı. Amazon Go lokasyonlu ilk Starbucks Pickup şubelerinin önümüzdeki yıl içinde iki tane daha açılması planlanıyor.

Starbucks, hızlı bir şekilde kahve veya atıştırmalık satın almak isteyen tüketicileri çekmek için perakende devinin kasiyersiz teknolojisini kullanan Amazon ile New York’ta pick-up kafe açtı.

Amazon ile ortaklık, Starbucks’ın konumlarını tüketicilerin yeni alışkanlıklarına uyarlama planındaki son adım olarak görülüyor. Yaklaşık bir buçuk yıl önce Starbucks, pandeminin tüketicilerin kahvelerini nasıl satın almak ve içmek istediklerine yönelik ani değişimlerinden ilham alarak ABD’deki ayak izini yenileme planlarını hızlandırdığını duyurdu. Strateji, 18 ayda 400 mağazayı kapatmanın yanı sıra, yoğun şehir pazarlarında daha fazla teslim alma yeri açmayı ve banliyö bölgelerinde yürüme pencereleri ve çift arabalı şeritler kurmayı içeriyordu.

Amazon Go lokasyonlu ilk Starbucks Pickup, New York City’de 59. Cadde’de, Park ve Lexington Caddeleri arasında, her iki şirketin logosunun bulunduğu bir bayrakla açıldı. Seattle merkezli şirketler, gelecek yıl birlikte en az iki lokasyon daha açmayı planlıyor. İkinci kafe Manhattan şehir merkezinde, 40. Cadde ve 8. Cadde’de bulunan New York Times Binası’nda olacak.

Müşteriler yeni mağazaya girdiklerinde, Starbucks mobil uygulamasını kullanarak ön sipariş verdikleri içecekleri almak için önce bir tezgah görüyorlar. Tezgahın üzerinde asılı duran dijital ekran, hangi siparişlerin baristalar tarafından yapıldığını gösteriyor.

Amazon Go teknolojisinin rahatlığından yararlanmak için müşterilerin Amazon uygulamasından bir mağaza kodu kullanmaları, kredi kartlarını veya Amazon One’a girmeleri gerekiyor. Girişin yakınındaki bir kiosk, müşterilerin bir kredi kartı takıp ellerini tarayarak Amazon One’a katılmalarına olanak tanıyor.

Mağazanın Amazon Go market bölümündeki raflar ve soğutmalı vitrinler, Starbucks klasikleri, Amazon Kitchen’dan hazır salatalar ve sandviçler gibi ürünler dahil olmak üzere çeşitli yiyecek seçeneklerine sahip. Mağaza ayrıca protein çubukları ve sakız paketleri gibi marketlerin ödeme hatlarında yaygın olarak bulunan ürünleri de satıyor.

Kasiyersiz mağazada, yemek teşhirlerinin ötesinde, toplantılar için büyük kabinler ve uzaktan çalışan veya okuyan müşteriler için solo yemek kabinleri bulunan oturma yerleri buunuyor. Starbucks uygulaması aracılığıyla veya tezgahta bir barista ile kahveleri için yedek sipariş verilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here