Ana Sayfa Hizmet-Tedarik “‘Teknoloji insan içindir”

“‘Teknoloji insan içindir”

Gazeteci/yazar/blogger Şule Güner “Teknoloji insan içindir” bakış açısından yola çıkarak ünlülerle teknolojinin konuşulduğu, Youtube’da yayınlanan “Celebrity Tech Talks” isimli içeriği geliştirdi.

Teknoloji hayatımızın içinde. Hatta kimilerinin hayatının merkezinde. Dijitalleşme giderek hız kazanırken, teknolojiyi insandan ayırmak imkansız hale geliyor. Bazılarımız yeni çıkan cep telefonunu hemen satın almak istiyor veya cep telefonundaki 20 uygulamayı da düzenli olarak kullanıyor. Başkalarımızsa cep telefonunu hala sadece konuşmak için kullanıyor.

Güner, dijitalleşmenin insan için olduğunu belirterek, konuyla ilintili olmayan kişilerin bile dijitalleşmeyle ilgili daha sağlam fikirlerinin oluşması için teknolojiyi bir de aynı zamanda kullanıcı olan ünlülerden dinleyelim istemiş. Cep telefonundan mobil uygulamaya, sosyal medyadan yapay zekaya ünlüler teknolojiyi ne kadar kullanıyor? Teknolojinin bizi götürdüğü gelecekle ilgili düşünceleri neler? İşte tüm bu sorular, alanında ünlü isimlere soruluyor.

Celebrity Tech Talks’un ilk konuğu önce Söz, ardından Sefirin Kızı ile kendisini tüm Türkiye’ye sevdiren genç oyuncu İlayda Ildır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here