Ana Sayfa Gündem Tepe Home, ilk pop up mağazasını açtı

Tepe Home, ilk pop up mağazasını açtı

Tepe Home, ilk pop up mağazasını Ankara Gordion AVM’de açtı. Avrupa ve Amerika’da çok yaygın olan ‘Pop-up’ Geçici mağazacılık uygulamasına, mobilya ve ev dekorasyonunun sevilen markası Tepe Home da katıldı.

Perakendecilerin daha fazla tüketiciye ulaşmak ve yeni lokasyonlarda müşteri tercihlerini deneyimlemek amacı ile 2-5 ay süre ile küçük metrekarelerde açtıkları konsept mağazalar olarak adlandırılan ‘Pop-up’ Geçici mağazacılık Avrupa ve Amerika’da birçok marka tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Son birkaç yıldır, ülkemizde de yavaş yavaş uygulanmaya başlanan ‘Pop-up’ mağazacılık konseptine, mobilya ve ev dekorasyonunun sevilen markası Tepe Home’da katıldı.

Tepe Home’un 1 Haziran’da Ankara Gordion AVM’de açılışı gerçekleşen ilk ‘Pop-up’ mağazası 2 ay süre ile dekorasyon severler ile buluşacak.

Yeni pop up mağazacılık konseptine İstanbul ve İzmir ile devam edecek olan Tepe Home’un Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Uluocak, global trendlerden yola çıkarak, Tepe Home ‘Pop-up Store’ uygulamasını ilk olarak Ankara’da başlattıklarını, hedefledikleri lokasyonda tüketiciyi anlamak, tercihlerini deneyimlemek üzere hazırladıkları 450 metrekare konsept mağazanın 2 ay süre ile açık kalacağını, bu süre içerisinde alacakları geri bildirim ile doğru lokasyonda olduklarına karar vermeleri halinde ‘Pop-up Store’’dan kalıcı mağazaya geçebileceklerini belirtti. Uluocak “Markalar pop up store’lar ile doğru müşteriye ulaşıp ulaşmadığını tespit edebiliyor, erişemediği ya da müşterisini tanımadığı bölgelerde, markasını küçük metrekare mağazalar ile gezdiriyor, talep doğrultusunda sürekli olarak konumlanma kararı alabiliyor. Tepe Home olarak yeni stratejimiz 3 bin-5 bin büyük metrekareler yerine orta ölçek konsept mağazalar yaratarak frekansı artırmak ve daha çok müşteriye ulaşmak. Pop up mağazalar hem bizim, hem de müşterilerimiz için önemli bir deneyim olacak” dedi.

Gordion AVM’de Ağustos ayına kadar açık olacak olan Tepe Home Pop Up Store’da sezon ürünlerinden hazırlananan konseptler dekorasyon severlerin beğenisine sunuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here