Ana Sayfa Tasarım United Colors of London

United Colors of London

Londra’nın o hep bildiğiniz gri ve sisli havasını unutun! Benetton’un, Selfridges için özel olarak yarattığı kapsül koleksiyonu sayesinde, İngiltere’nin başkenti daha önce hiç bu kadar renkli olmamıştı.

United Colors of Benetton İngiltere’nin prestijli mağazalarından biri olan, dünyanın en popüler alışveriş noktası Selfridges ile bugüne kadarki ilk mağaza iş birliğine imza atıyor.

14 Eylül’de Londra Moda Haftası’nın başlaması ile birlikte, United Colors of Benetton Selfridges’te bir pop-up mağaza açıyor. Treviso’da markanın tasarımcıları tarafından sınırlı sayıda yaratılan kapsül koleksiyonda; Benetton’un ikonik seksenler sitilinden ilham alarak, mutluluğun ve rengin 109 farklı tonunda yaratılan aksesuarlar ve kıyafetler yer alıyor. 109 çünkü; Selfridges’in meşhur, canlı, parlak ve ikonik sarısı Pantone’de 109 numara.


109 farklı tonda tasarlanan örgü koleksiyonunda, naif pastellerden siyaha kadar iddialı renklerden oluşan geniş bir yelpaze yer alıyor. Çağdaş, şehirli ve evrensel bir görünüm için; cool İngiliz stili İtalyan tasarımıyla harmanlanarak unisex ve kolay giyilebilen bir koleksiyon yaratılıyor.

Sade çizgilerin ağırlıkta olduğu koleksiyonda, yumuşak kaşmir kazaklar, klasik Benetton logosuyla bir araya geliyor ve seksenlerin karakteristik aksesuarlarıyla modern görünümler yaratıyor. Benetton’un görsel mirası arasında yer alan klasik parçalardan, arşivlerdeki çizimlerden, renk paletlerinden ve kampanya fotoğraflarından ilham alarak yaratılan kapsül koleksiyon, dünyaca ünlü markanın 50 yıllık kimliğinin yansıması niteliğinde. Kapsül koleksiyon, Selfrdges mağazası ve online sitesi dışında, Benetton’un Londra’daki yeni mağazasında da satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here