Ana Sayfa Vitrin Vakko, güçlü tasarım çizgileriyle sezonun ruhunu ısıtıyor

Vakko, güçlü tasarım çizgileriyle sezonun ruhunu ısıtıyor

Vakko, 2021-2022 Sonbahar/Kış kadın koleksiyonunda güç kelimesini derinlemesine sorguluyor. Farklı renk ve dokudaki çarpıcı görünümler, sezonun ilhamını oluşturuyor.

‘Moda Vakko’dur mottosuyla sezonu yorumlayan Vakko, 2021-2022 Sonbahar/Kış kadın koleksiyonunda insanın kimlik kazanma çabasına atıfta bulunuyor. Güçlü tasarım çizgileri, kışın ruhunu ısıtan, duruluğunu yansıtan renklerle buluşuyor. Çarpıcı ikilik yaratan tasarımlar, çevre duyarlılığıyla hayata geçirilen geri dönüşümlü ve ileri dönüşümlü parçalar, eko deriler, yumuşak ve güçlü stillerden oluşan 4 farklı temada şehrin duygusunu canlandırıyor.

Building Bridges
Yeni sezonda temalar ve farklı görünümler arasında geçişler sunan Building Bridges, ‘karıştırarak yakıştırmak’ kavramı üzerinde yoğunlaşıyor. Çarpıcı ikilik yaratan temada, birbirinden farklı kumaşlar bir köprü kurarak tek bir tasarımda hayat buluyor. Dokuların, farklı bir siluet yarattığı koleksiyonda tüvitler ekoselerle, kadifeler jakarlarla, ipekler kaşmirlerle bir araya geliyor. Temada öne çıkan renk uyumlarında acı kahveyi fuşya, petrol, olive ve oranjlarla; griyi mavi ve pastel renklerle; tabayı lacivert, petrol ve grilerle görüyoruz. Hardal ve ekru tonu ise sezon tasarımlarının tamamında kış güneşi etkisi yaratıyor.

Eco Chic
Eko derinin canlandığı temanın dikkat çeken en önemli parçaları, insan yapımı deri ve kürk görünümlü ürünler. İklim değişikliği etkilerinin hızla arttığı günümüzde, çevre dostu deriden yapılmış püsküllü etekler, kürk detaylı kabanlar ve siyah keskin görünümlü elbiseler buluşuyor. Dar formlu pantolon, etek, verev kesimli elbise, gömlek ve ceketler gibi eko deri detaylı göz alıcı tasarımlar dikkat çekiyor. Sezonun imza renkleri siyah ve tabanın başrolde olduğu koleksiyonda, ton sür ton veya kontrast renklerle uyumlu ipek bluzlar, kaşmir trikolar, paltolar ve şık takımlar yer alıyor. Eko kürkler renkli, tüvit görünümlü ve çift taraflı giyimi ile çarpıcı sürprizler yaratıyor. Temanın ana unsuru olan geri dönüşümlü ve ileri dönüşümlü yünlülerin jakarlı trikolarla giyilmesi ise Vakko’nun çevre duyarlılığını moda anlayışıyla bir araya getiriyor.

Grunge
Günlük hayata yönelik ‘grunge’ temalı tasarımlar, renk seçimlerinde sade, dokuların bir araya gelmesiyle güçlü bir boyut kazanıyor. Koleksiyonda doğal iplik ve dokumalarla eko kürk ve baskılı eko derilerle tamamlanmış yepyeni siluetler ortaya çıkıyor. Sarı, oranj, yeşil, turkuaz renkleri yazın ışığını, sıcaklığını kışa taşıyor. Renkli trikolar, dokuma paltolar, oversize kesimler ve üst üste giyim trendi koleksiyonun kilit noktaları arasında bulunuyor. Çiçek emprime elbiseler, çiçek jakarlı trikolar, degrade baskılar, batikler, farklı yıkama jeanler püsküller, dantel örgüler, patchler, çizgiler iç içe bir enerjiyi yansıtıyor. Keçe kumaşlar tüm spor ayakkabılarda ve botlarda bohem şıklığın tamamlayıcısı oluyor. Altı kalın botlar ve kürk görünümlü detaylar, renkli tabanlar ise temanın ilgi çeken parçaları arasında.

Soft Power
Pastel ve dingin bir görünümün hâkim olduğu temada ipek, kaşmirle buluşarak yumuşak ve güçlü bir stil yaratıyor. Ekru tasarımlar, siyah ayakkabı, çanta ve kemerle adeta bir kontörle çizilmiş gibi hatlara sahip oluyor. Bu yılın gözde rengi hâkî hem somon hem mint rengiyle yorumlanıyor. Taba renginin gücünün de hissedildiği temada; acı kahve, gri ve bej şıklığın doruk noktasında yer alıyor. Ekru ve beyaz botlar, çizmeler, pastel renkli spor ayakkabılar ve çantalar bu temanın imza tamamlayıcıları olarak vazgeçilmez bir sonbahar/kış trendini yeniden canlandırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here