Ana Sayfa Gündem Van Park AVM ziyaretçilere kapılarını kapattı

Van Park AVM ziyaretçilere kapılarını kapattı

2010 yılında temelleri atılan ardından yıllarca tamamlanması beklenen, ilk olarak City Van adı verilen ardından Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra ismi Park AVM olan ve hizmete başlayan AVM’nin sorunları bitmiyor. Van Park AVM, biriken borçları nedeniyle iftara saatler kala elektrik kesintisi yaşayınca kapılarını ziyaretçilerine kapadı.

İnşaat döneminden elektrik borcu olduğu bilinen Van Park AVM’nin, ödenmemiş biriken borçları nedeniyle dün akşam saatlerinde TEDAŞ tarafından elektriği kesildi. İftara saatler kala yaşanan elektrik kesintisi ile Van Park AVM kapılarını ziyaretçilerine kapattı.

“Van Park AVM’de sorunlar hiç bitmedi”

Daha önce elektrik ve doğalgaz kesintileri ile gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde asansörleri de oluşan sorunlar nedeniyle bir süre kapatılan Van Park AVM’nin elektrikleri iftara saatler kala kesildi. Bir anda elektrikler kesilince onlarca mağaza kapılarını kapatmak zorunda kaldı. O esnada içeride bulunan müşteriler ise zor anlar yaşadı. Mağdur olan vatandaş, duruma tepki gösterdi.

Kiracılar tepki gösterdi

Birçok ulusal markanın mağaza açtığı Van Park AVM’de yer alan kiracılar ve AVM yönetimi bugüne kadar oluşan sorunları çözmeye çalıştı. Ancak kesin kabulü yapılamayan binada sorunların ardı arkası kesilmiyor. Milyonlarca lira mağaza ve ürün yatırımı yapan, sezona göre mağazalarının raflarını dolduran kiracılar, oluşan sorunlar nedeniyle büyük zarar ettiklerini ifade etti.

Oluşan sorunların Van Büyükşehir Belediyesi yönetimi, müteahhit firma ve mülk sahipleri tarafından bir an önce giderilmesini isteyen kiracılar, aksi durumda yasal yollardan haklarını arayacaklarını söyledi.
Kaynak: Van Postası Gazetesi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here