Ana Sayfa Dünyadan Victoria’s Secret, Çin’deki hissesini 45 milyon dolara satıyor

Victoria’s Secret, Çin’deki hissesini 45 milyon dolara satıyor

Victoria’s Secret, Çin’deki yüzde 49 hissesini Hong Kong merkezli iç çamaşırı üreticisi Regina Miracle International Şirketi’ne 45 milyon dolara satıyor.

Amerikalı perakende markası Victoria’s Secret, Çin’de faaliyetlerini sürdürdüğü şirketin yüzde 49’unu 45 milyon dolara satıyor. Hong Kong merkezli iç çamaşırı üreticisi Regina Miracle International Şirketi’ne yapılan satışın bu yılın ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Satış ile Victoria’s Secret’ın yerel bir ortağın yardımıyla Çin pazarındaki satışlarını artırmasına yardımcı olması hedefleniyor. Anlaşmanın bir parçası olarak iki şirket, Regina Miracle ile Çin’deki tüm Victoria’s Secret mağazalarını ve ilgili çevrimiçi işleri işleten bir ortak girişim oluşturması bekleniyor.

Victoria’s Secret, ABD pazarında yaratıcı yönünü yeniden düşünerek ve yönetim ekibini değiştirerek işini canlandırmak istiyor. Küresel pazar payının düşmesiyle birlikte şirket, likiditeyi iyileştirmek ve işletme maliyetlerini azaltmak için Hong Kong amiral gemisi mağazası da dahil olmak üzere pandemi boyunca yüzlerce mağazasını kapatmak zorunda kalmıştı.

Ayrıca Victoria’s Secret İngiltere pazarındaki çoğunluk hissesini Next Plc’ye satmış ve kurumsal personeli azaltarak 400 milyon doların üzerinde harcamayı kısmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here