Ana Sayfa Gündem ZMD Başkanı yeniden Serhan Tınastepe oldu

ZMD Başkanı yeniden Serhan Tınastepe oldu

Zincir Mağazalar Derneği (ZMD) üyeleri 16 Ocak 2023 Pazartesi günü yapılan Genel Kurul’da Serhan Tınastepe ile devam kararı aldı. Yeni dönemde derneğin önemli gündem maddesi verimlilik olacak.

Zincir Mağazalar Derneği (ZMD), Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Serhan Tınastepe’yi seçti. Gıdadışı modern perakendenin önemli temsilcisi Zincir Mağazalar Derneği 16 Ocak 2023 Pazartesi günü üyelerinin geniş katılımıyla Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Genel Kurul tarafından 2023-2025 dönemi için seçilen Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri şöyle oldu:

Seçim sonrası yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında Simport Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, dernek Yönetim Kurulu Başkanı görevine seçilirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları olarak MediaMarkt CEO’su Faruk Kocabaş Watsons Genel Müdürü Mete Yurddaş, Erciyas Hukuk ortağı Nihat Erciyas ve Defacto İş Geliştirme ve Alternatif Satış Kanalları Genel Müdürü Serdar Ersoy seçildi.

Güçlü üye yapısı ve kapsayıcı sektörel çalışmalarıyla önemli bir yer edinen Zincir Mağazalar Derneği’nin modern perakendenin yüzde 70’ini temsil eder bir konuma geldiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, bunda en önemli payın üyelerin çalışmalara verdiği bilgi paylaşımı ve katılım desteği olduğunun altını çizdi. Yeni dönemde de mevcut çalışmalara yenilerinin eklenerek devam edeceğini belirten Tınastepe, genişleyen üye yapısıyla önemli perakendecilerin dernek bünyesine katıldığını ve çalışmaların bu yolla da çeşitleneceğini vurguladı.

Cumhuriyetin 100. yılının kutlanması, yaklaşan seçimin her alanda hissedilmesi, global enflasyon artışının gerilemeye başlaması gibi etkenlerle 2023’ün önemli bir yıl olduğuna işaret eden Tınastepe, perakendenin tüketicinin nabzını tutan bir sektör olmasından dolayı bu etkenlerden ilk tepkiyi gören sektör olacağını belirtti. 2022’de yüksek enflasyon kaynakli artan maliyetlerle mücadelenin devam ettiğine değinen Tınastepe, yeni yılda perakendenin en önemli gündem maddesinin verimlilik olacağını ifade etti. Özellikle enerji maliyeti sorununa karşı sektörel çabaların sürdüğünü belirten Tınastepe, alternatif enerji kaynağı çözümleri, enerji verimliliği sağlayan verimlilik yatırımları ve alınacak önlemlerle maliyet kontrolünün sağlanması gerektiğini vurguladı.

Yeni dönemde sektörel çalışmalar ile birlikte sorunlara karşı çözüm önerilerine ilişkin temasların da tüm hızıyla devam edeceğini ifade eden Tınastepe, derneklerin bu aşamada önemlerinin bir kez daha öne çıktığını, tüm üyelerin dernek çalışmalarına aktif katkılarının çok değerli olduğunu sözlerine ekledi.

Yönetim Kurulu Üyeleri

Bahadır Özbek Shaya   Murat Büyümez HepsiBurada
Berrin Özduman Sephora   Murat Demiroğlu Nebim
Devrim Kılıçoğlu Koçtaş   Murat Helvacı Eczacıbaşı
Elif Berker Yves Rocher   Mustafa Akdoğan Turkcell
Eren Çamurdan Boyner   Mustafa Altındağ DR
Erkmen Onbulak Karaca   Merve Salihoğlu L’Oreal
Faruk Kocabaş Mediamarkt   Nihat Aydın Atasun Optik
Hadi Mert Karaibrahimoğlu Penti   Nihat Erciyas Erciyas Hukuk
Haldun Pak Rasyotek   Ömer Taviloğlu Mudo
Handan Abdurrahmanoğlu Arçelik   Serdar Ersoy Defacto
Hilal Suerdem Kiğılı   Serhan Tınastepe Simport
İrfan Kabil Parfois   Sitare Sezgin Teknosa
İsmail Bütün Türk Telekom   Tarık Leloğlu Vestel
Kerim Nişel Ikea   Tuncer Gülsaran Daikin
Muharrem Mete Yurddaş Watsons   Ufuk Memoğlu Guess


Denetim Kurulu Üyeleri

Adnan Akan PwC
Fatih Dereköylü Linens
Koray Yıldız Intel
Aydın Özyurt Xplace
Birol Zengin Horoz Lojistik
Kazım Mavuş Evidea

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here