Ana Sayfa İNDEKS AYD ‘AVM sektörü, kiralamalarla ilgili yeni kanunlara hazırlıklı olmalı’

‘AVM sektörü, kiralamalarla ilgili yeni kanunlara hazırlıklı olmalı’

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin düzenlediği II. Hukuk Sempozyumunda ticari gayrimenkul kiralamaları ve ilgili hukuki düzenlemeler ele alındı. AYD Başkanı Hulusi Belgü, “Sektörümüz, özellikle kiralamalarla ilgili ertelenen maddeleri yakından takip etmeli ve önceden hazırlıklı olmalı” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “AVM kiraları TL’ye dönmeli. Gerekirse geçici bir düzenleme yapılabilir” sözleri gündemdeki yerini koruyor.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından düzenlenen II. Hukuk Sempozyumunda ticari gayrimenkul kiralamaları ve ilgili hukuki düzenlemeler ele alındı. Moderatörlüğünü AYD Hukuk Müşaviri ve MGC Legal Yönetici Ortağı Av. Mustafa Güneş’in üstlendiği sempozyumun konuşmacıları arasında Prof. Dr. Burak Özen, Prof. Dr. M. Murat İnceoğlu, ve Yard. Doç. Dr. Seda Ö. Çevik yer aldı.

“Sektörümüz hazırlıklı olmalı”

AYD Başkanı Hulusi Belgü perakende ve AVM sektörünün gelişimine paralel olarak önemli hukuki düzenlemeler yapıldığını, AYD Hukuk Sempozyumu’nun hem kiralayan, hem kiracı açısından perakende sektörünü bekleyen önemli gelişmeler konusunda yön gösterici olacağına inandıklarını belirtti. AYD Başkanı, “Türk Borçlar Kanunu’nun kiralamalar ile ilgili ertelenen maddeleri AVM sektörünü yakından ilgilendiriyor. Sektörümüz bu konuda önceden hazırlıklı olmalı” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here