Ana Sayfa Gündem Corona tedbiri için mağaza kapatmalar artıyor

Corona tedbiri için mağaza kapatmalar artıyor

Covid-19 salgını nedeniyle pek çok perakendeci önlem olarak mağazalarını kapatma kararı aldı.

Corona virüsü salgınına alınan önlemler kapsamında pek çok perakende markası Türkiye’deki tüm mağazalarının faaliyetlerine geçici bir süreliğine ara verme kararı aldı. Perakendeciler, mağazalarını kapatma kararlarını sosyal medya aracılığıyla duyurdu.

Boyner
Boyner’in resmi Twitter hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Dünyada ve ülkemizdeki Covid-19 salgını nedeniyle mağazalarımızda konuk ettiğimiz siz değerli müşterilerimizin, tüm çalışanlarımız ile aile ve sevdiklerinin sağlıklarını ve bu konudaki kaygılarını önemsiyoruz.

Salgını yavaşlatma sorumluluğumuz çerçevesinde istihdam ve çalışan hakları konusunda her zamanki hassasiyetimizi koruyarak Türkiye’deki tüm Boyner ve YKM mağazalarımızı 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak kapatıyoruz.”

Mavi
Mavi tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Küresel etkisini sürdüren COVID-19 pandemisinde yaşanan kritik süreçte müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve toplumun sağlığını korumak en büyük önceliğimiz.

Bu kapsamda 19.03.2020 tarihinden itibaren ülke çapındaki Mavi mağazalarının faaliyetine geçici bir süreliğine ara verme ve merkez ofislerimizde uzaktan çalışma modeline geçme kararı aldık.

Bu süreç içinde her zamanki gibi çalışanlarımızın haklarını korumaya ve yanlarında olmaya büyük özen göstereceğiz.
Birbirimizi koruyarak sağlıklı ve mutlu kalmak dileğiyle…”

İpekyol

Ayaydın-Miroglio Genel Müdürü Uğur Ayaydın, gönderdiği basın açıklamasında şunları bildirdi:
“Tüm dünyada başlayarak ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle, daha önce hiç tecrübe etmediğimiz bir süreçten geçiyoruz.

Mağazalarımızı ziyaret eden misafirlerimizin, çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığına büyük önem veriyoruz. Sorumluluklarımızın bilincinde olarak bu süreci büyük bir özen ve ciddiyetle yönetiyoruz.

Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla aldığımız tedbirler kapsamında; 17.03.2020 tarihi itibariyle Edirne’de bulunan üretim tesisimizin ve 19.03.2020 itibariyle de Türkiye genelindeki tüm IPEKYOL, TWIST ve MACHKA mağazalarımızın faaliyetlerine bir süreliğine ara verme kararı aldık. Bu süreçte online sitelerimizden hizmet vermeye devam edeceğiz.

Mağazalar, Fabrika ve Merkez Ofis çalışanlarımızın tamamı, hijyen konusunda dikkatli olmaları ve belirlenen tüm kurallara uymaları, zorunlu olmadıkça kalabalık yerlerden uzak durmaları ve sosyal etkileşimi asgari düzeye indirmeleri konularında bilgilendirilmiş ve idari izne gönderilmiştir.

Sağlığımız önceliğimiz ve hepimiz birbirimizden, birimiz hepimizden sorumluyuz.

Sağlığımızı birlikte korumak için gerekli ve hayati önem taşıyan tüm tedbirleri almak ve bir an önce bu zor günlerin üstesinden hep birlikte gelebilmek en öncelikle hedefimiz.

Yaşadığımız bu üzücü süreçleri geride bırakarak sağlıklı günlerde tekrar buluşabilmek ve tüm değerli misafirlerimizi mağazalarımızda en kısa sürede tekrar görebilmek dileğiyle…”

LC Waikiki

LC Waikiki de sosyal medya hesaplarından şu duyuru yaptı:

“Değerli müşterilerimiz, Çalışanlarımızın, sizlerin ve aililerin sağlığı bizim için en öncelikli konudur. İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemde, Covid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye’deki tüm mağazalarımızı geçici olarak kapatma kararı almış bulunuyoruz.

Sizlere, online mağazamız üzerinden hizmet vermeye devam edeceğiz.”

Bauhaus Türkiye

25 yıldan bu yana hizmet veren Bauhaus Türkiye, salgın nedeniyle mağazalarını kapatarak online mağazasıyla hizmet vermeye devam edecek.

İstanbul’da 4, Ankara’da 4, Bursa’da 1 ve Antalya 1 mağazasıyla yaklaşık 25 yıldır hizmette veren Bauhaus Türkiye, çalışanlarının ziyaretçilerinin tedarikçilerinin sağlıkla ilgili sorun yaşamamaları için ilan edilen pandemi kurallarına ve resmi kurum talimatına uygun olarak mağazalarını geçici süre kaydıyla kapattı.

Zengin ürün yelpazesiyle ve servis kalitesiyle online mağazasından hizmet verecek olan Bauhaus’un bilinen güvenli kalitesindeki çok geniş ürün çeşitleriyle ve fiyat avantajlarıyla 7/24 tüketicilerin hizmetinde olacak.

Mağazalarını kapatma kararı alan perakendeciler
Boyner, LC Waikiki, YKM, Beymen, Network, Karaca, Greyder, Vakko, Yargıcı, Marks & Spencer, GAP, Samsonite, Gratis, Watsons, Apple Store, Oxxo, İpekyol, Tumi, B&G, Faik Sönmez, Efor, Mudo, Roman, Twigy, Twist, Machka, Avva, Altınyıldız, Toyzz Shop, Adidas, ADL, Bambi, Banana Republic, Bella Maison, Benetton, Burberry, Calvin Klein, Chakra, Çift Geyik Karaca, Damat&Tween, Derimod, Desa, Elle, Emsan, Gant, Giovanne Gentile, Gizia, Jumbo, Kiğılı, Lacoste, Loft, Nautica, Sarar, Sportive, SuperStep, Tommy Hilfiger, Yves Rocher, Galatasaray Store, Fenerbahçe Store, FLO, Hotiç, Tchibo, Microsoft Store, HD İskender, Pidem, Turkcell, Lufian, Teknosa, MediaMarkt, Vatan Bilgisayar gibi birçok marka mağazalarını geçici olarak kapattığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here