Ana Sayfa Tasarım Depodan esinlenen renkli Camper mağazası

Depodan esinlenen renkli Camper mağazası

Madrid merkezli tasarımcı Jorge Penadés, İspanyol ayakkabı markası Camper için basit delikli metal profillerden renkli bir mağaza tasarladı ve üretti. İspanya Malaga’daki Camper mağazası, renk geçişleriyle dikkat çekiyor.

Camper Malaga mağazası, parlak maviler, pembeler ve kırmızılardan oluşan bir renk paleti ile yumuşatılmış ham, endüstriyel bir estetiğe sahip. Penadés, mağazanın tasarımında ve yapımında sadece üç temel eleman – delikli metal profiller, köşe plakaları ve cıvataları / somunları – kullandı. Tasarımcı ve dört yardımcı mağaza birlikte inşa etti. Üç eleman, oturma birimlerinden kasaya ve mağazadaki aydınlatma armatürlerine kadar her şey için kullanıldı. Raflardaki ayakkabı boyutları bile cıvatalı köşe plakalarından oluşturulan numaralarla işaretlendi. Her bölge için farklı renkli metal profiller seçten tasarımcı Penadés, “Dükkanın her alanının işlevi ile ilgili bir kod oluşturmaya karar verdim. Duvar ekranları yeşil, masa ekranları erkekler ve kadınlar için mavi ve çocuklar için pembe, oturma sarı ve ödeme kırmızı” dedi.

Mağazada ayrıca delikli metal profilleri kullanarak marka logoları ve yeni bir tipografi yarattı.

Mağazanın tasarımı, yenilenmiş eski Camper mağazaları için bir depolama alanı olarak kullanılan küçük Mallorcan Binissalem köyündeki Camper’in deposuna bir selam veriyor.

Terracotta fayansları, Barselona’daki Kengo Kuma tarafından tasarlanmış Camper mağazasında raflar oluşturmuş. Mekan aynı zamanda bir arşiv işlevi görüyor ve Michele De Lucchi , Gaetano Pesce , Ingo Maurer , Bouroullec kardeşler ve Konstantin Grcic gibi tasarımcılar tarafından marka için özel olarak üretilen parçalar içeriyor. Penadés, “Ama bu harika işleri bir araya getirmek ve bir tür ‘bir kerelik’ mağaza oluşturmak istemedim; gelecekte diğer Camper mağazalarında çoğaltılabilecek bir sistem oluşturmakla daha fazla ilgileniyordum” diye konuştu.

Proje, Camper’ın benzersiz mağazalar ve ürünler oluşturmak için tasarımcılarla bir araya geldiği bir iş birliği modeli olan Camper Together’ın bir parçası. Daha önceki iş birlikleri arasında minimal tatami paspaslara gönderme yapan Jasper Morrison’un Ni-jo sandaletleri vardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here