Ana Sayfa Gündem Dominos, ABD’de robotlarla pizza servisine başlıyor

Dominos, ABD’de robotlarla pizza servisine başlıyor

Dominos, Nuro ile yaptığı iş birliğiyle ABD’de robot araçlarla pizza servisine hazırlanıyor. Nuro’nun R2 robotlarıyla yapılacak pizza servisinin bu yıl içinde hayata geçmesi planlanıyor.

Dominos, Nuro ile yaptığı yeni iş birliği sayesinde, ABD’de pizzalarını otonom teslim robotlarıyla servis etmeye hazırlanıyor. Pizza devi, üç eski Google mühendisinin kurduğu, kendi kendini geliştiren bir teknoloji olan Nuro ile güçlerini birleştirdi. Dominos, pizzalarını Nuro’nun robot araçlarıyla bu yıl içinde Houston ve Teksas’ta servis etmeye hazırlanıyor.

Müşterilerin pizzalarını Dominos uygulaması veya çevrimiçi aracılığıyla bir insan sürücü veya Nuro’nun otonom R2 robotu tarafından teslim edebileceği bildiriliyor. Müşteriler, siparişlerini tamamladıktan sonra, R2 dışarıdayken bildirildikten sonra bir anahtar kodu verilecek ve ardından bölmelerini açmak için anahtar kodu kullanılacak. Nuro’nun otonom dağıtım filosunun ikinci yinelemesi olan R2 robotu bu yıl içinde hizmete girmesi planlanıyor.

Nuro’nun ilk teslimatlarını, her şeyin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için insan operatörüyle donatılmış bir güvenlik aracı takip edecek.
Kaynak:CNBC

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here