Ana Sayfa Gündem Euroshop 2023’e özel röportajlar-2

Euroshop 2023’e özel röportajlar-2

Her üç yılda bir dünya perakendecilerinin buluştuğu EuroShop 2023, Almanya Düsseldorf’ta başladı. 26 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuara, pek çok Türk firması da katılım sağlıyor. Egemen Salman, Euroshop’tan AVMDergi.com’a özel röportajlarla her gün fuarın nabzını tutuyor.


Tente Rollen Gmbh Küresel Kilit Müşteri Yöneticisi Özer Dikilitaş

Perakendenin detay kilit ürünlerinden stant tekerlekleri üreten Alman Firma Tente Rollen Gmbh üst düzey yöneticisi Özer Dikilitaş’ın gelecek öngörülerini konuştuk.
Euroshop 2023 Perakende Fuarı’nda bu yıl 133 tane Türk katılımcı firma var. Türkiye katılımcı firma sayısıyla tüm ülkeler içinde dördüncü sırada. Ancak bazı Alman firmalarının üst düzey yöneticileri de Almanya’da yaşayan eğitimli Türklerden oluşuyor. Bunlardan biri de Tente Rollen Better Mobility, Better Life firmasındaki Küresel Kilit Müşteri Yöneticisi Özer Dikilitaş. Dikilitaş, eğitim hayatına Almanya’da başlayıp bitirmiş, perakende sektörü için önemli bir ürün olan stant ve benzer malzemelerin hareketini sağlayan ve perakendecilerin hayatını kolaylaştıran yan ürünlerden tekerlek üreten bir Alman firmasının üst düzey yöneticiliğine kadar yükselmiş.

Dikilitaş’a Covid-19 sonrası mağazacılıkta fiziksel anlamda nasıl bir değişiklik beklediğini sorduğumuzda, insanların çabuk unutan yapısı nedeniyle büyük bir değişim beklentisi içinde olmadığını ve mağazacılığın eski günlerine geri döndüğünü belirtti. Dikilitaş, ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında toparlanmanın uzun sürebileceğini ama toparlanma konusunda umutlu olduğunu dile getirdi. Dikilitaş’ın Euroshop 2023 hakkındaki görüşleri ise özellikle dikkat çekiciydi. Çünkü, Dikilitaş’a göre bir önceki 2020 Euroshop’u da Covid-19 gölgesinde yaşandığı için son 6 yıldır müşterilerin bu Euroshop’ta uzun zaman sonra tekrar buluştuğunu, bu anlamda özellikle ikinci gün itibariyle fuarın daha da canlanacağını ve ziyaretçi sayısının artacağını ifade etti.

Röportaj: Egemen Salman
Kameraman ve Fotoğrafçı: Çetin Salman

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here