Ana Sayfa Dünyadan H&M de Rusya satışlarını durdurdu

H&M de Rusya satışlarını durdurdu

H&M, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden “derin endişe duyduğunu” söyleyerek Rusya’daki tüm satışları durduran son büyük marka oldu.

Dünyanın en büyük ikinci giyim perakendecisi H&M , Ukrayna’da devam eden durumdan “derin endişe duyduğunu” söyleyerek Rusya’daki tüm satışları durduran son büyük perakende markası oldu.

Son rakamlar, Rusya’nın H&M’nin altıncı en büyük pazarı olduğunu ve 2021’in son çeyreğinde grup satışlarının yaklaşık yüzde 4’ünü oluşturduğunu gösteriyor.

İsveçli perakende devi, “müşterilerin ve meslektaşlarının güvenliği nedeniyle” Ukrayna’daki tüm mağazalarını geçici olarak kapatmıştı.

H&M Group’tan yapılan açıklamada şunlar bildirildi:
“H&M Group, Ukrayna’daki trajik gelişmelerden derin endişe duyuyor ve acı çeken tüm insanların yanında duruyor. H&M Group, Rusya’daki tüm satışları geçici olarak durdurmaya karar verdi. Ukrayna’daki mağazalar, müşterilerin ve iş arkadaşlarının güvenliği nedeniyle geçici olarak kapatıldı. Durum sürekli izleniyor ve değerlendiriliyor. Şirket temsilcileri, ilgili tüm menfaat sahipleri ile diyalog halinde.”

H&M Vakfı’nın Save the Children ve UNHCR’ye bağışta bulunduğu, “dünyanın her yerinden barış isteyen herkese” katıldığını ve kıyafet ve diğer ihtiyaçların şirket tarafından bağışlandığı da belirtildi.

ASOS, Burberry, Boohoo, Nike ve Apple da dahil olmak üzere pek çok büyük perakendeciye, askerlerin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’daki tüm ticareti durdurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here