Ana Sayfa İNDEKS Lc Waikiki LC Waikiki bir ilke daha imza attı

LC Waikiki bir ilke daha imza attı

Türkiye’nin lider moda perakende markası LC Waikiki’nin iştiraklerinden Taha Giyim, Referans Malzeme Üreticisi olarak TÜRKAK’tan akreditasyon onayını alan özel sektördeki ilk şirket oldu. Uluslararası geçerliliği olan akreditasyon, tekstil sektörünü yeni bir döneme hazırlıyor.

Bu akreditasyon, test ve ürün kalitesini artırırken, malzeme satın alımlarının yurt içinden yapılmasını teşvik ediyor.

İnsanlarla buluşan her ürünün toplum, insan ve çevre sağlığı için geliştirilmesi son zamanların en önemli konularından biri haline geldi. Ürün güvenliği ve insan sağlığına karşı duyulan hassasiyet ile her gün laboratuvarlarında binlerce ürüne uyguladığı testler ile çalışmalarını büyük bir hassasiyetle sürdüren LC Waikiki, uluslararası otoritelerce belirlenen test yöntemlerinin geliştirilmesi ve ihtiyaca yönelik yeni standartların oluşturulması konusuna büyük önem veriyor.

Üretim süreçlerinin her aşamasında detaylı incelemeler gerçekleştiren LC Waikiki’nin iştiraklerinden Taha Giyim, Referans Malzeme Üretim Birimi ISO 17034 standardına göre özel sektörde bir ilke imza attı. Birimin ürettiği referans malzemeler, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akreditasyon onayı aldı. Referans malzemelerin yurt içinden alınmasını teşvik ederek dışa bağımlılığı azaltan bu gelişme, malzemelerin yurt içinde daha uygun fiyata ve daha kolay ulaşılır olmasına imkan tanıyor. Aynı zamanda tekstil sektöründe faaliyet gösteren diğer firmaların da ürün kalitesini iyileştirmelerini sağlayacak olan bu akreditasyon, uluslararası geçerliliği ile ürünlerin güvenilirliğini onaylıyor ve global arenada ürün kabulünü güçlendiriyor.

49 ülkede binden fazla mağazasıyla faaliyetlerine devam eden LC Waikiki, özel sektörde öncüsü olduğu akreditasyon onayı ile ürün kalite ve güvenliği konusundaki çalışmalarını bir üst seviyeye çıkarıyor.

Tekstil sektörü dahil olmak üzere tüm çalışma alanlarında bir ilki gerçekleştiren Taha Giyim Laboratuvar Kalite Grup Müdürlüğü bünyesinde 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren laboratuvarlarda, günde 5 bini ekolojik olmak üzere toplam 10 bin test yapılıyor. Son 1 yılda toplamda 250 bin numuneye 2 milyondan fazla test yapıldı.

Son olarak gruba kazandırılan Referans Malzeme Üretim Birimi, sektörde gerçekleştirilen ölçümlerin tüm dünyada karşılaştırılabilir olmasını sağlamak, ölçüm kalitesini ve güvenilirliğini yükseltecek referans malzemeleri üretmek ve sertifikalandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here