Ana Sayfa Gündem LC Waikiki’den sektörde bir ilk

LC Waikiki’den sektörde bir ilk

Türkiye’nin lider moda perakende markası LC Waikiki’nin iştiraklerinden Taha Giyim Laboratuvarı, ISO 17034 Referans Malzeme Üreticisi olarak TÜRKAK’tan akreditasyon onayını aldı.

Ürün güvenliği ve insan sağlığına karşı duyulan hassasiyet ile her gün laboratuvarlarında binlerce test gerçekleştiren LC Waikiki, uluslararası otoritelerce belirlenen test yöntemlerinin geliştirilmesi ve ihtiyaca yönelik yeni standartların oluşturulması konusundaki çalışmalarına devam ediyor.

Üretim süreçlerinin her aşamasında detaylı incelemeler gerçekleştiren LC Waikiki’nin iştiraklerinden Taha Giyim Laboratuvarı’nın Referans Malzeme Üretim Birimi ISO 17034 standardına göre özel sektörde bir ilki gerçekleştirdi. Birimin ürettiği referans malzemeler, AB-0002-RM akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edildi.

Taha Giyim Laboratuvar Kalite Grup Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Referans Malzeme Üretim Birimi, tekstil sektöründe gerçekleştirilen ölçümlerin tüm dünyada karşılaştırılabilir olmasını sağlamak, ölçüm kalitesini ve güvenilirliğini yükseltecek referans malzemeleri üretmek ve sertifikalandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here