Ana Sayfa Yiyecek-İçecek Nespresso İstinyePark Boutique yenilendi

Nespresso İstinyePark Boutique yenilendi

Premium kapsül kahvede dünyanın öncü markası Nespresso, deneyim odaklı yaklaşımıyla yepyeni bir konsepte kavuşturduğu İstinyePark Boutique’te kahveseverlere geniş bir ürün yelpazesi sunmanın yanı sıra benzersiz bir deneyim yaşatarak, kahveseverleri bambaşka bir kahve yolculuğuna çıkarıyor. Nespresso’nun her bir metrekaresini özenle tasarladığı yeni boutique’te, çekirdekten fincana kahvenin yolculuğu, kahveye ve insana saygısı her detayda keşfedilebilecek. Duvarlarındaki İznik Çinilerinin dikkat çektiği boutique’te Kapsül Geri Dönüşüm Makinesi, Süt Köpüğü Baskı Makinesi ve Gravür Makinesi gibi ilgi çekici yenilikler de yer alıyor.

Rafine ve özenle hazırlanmış kahve anları yaratan Nespresso, deneyimi ön plana çıkardığı boutique’lerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Marka, İstanbul İstinyePark’ta bulunan boutique’ini alışveriş merkezinin içerisinde daha büyük bir alana taşıyarak Türkiye’de daha önce benzerine rastlanmamış özelliklere kavuşturdu. Değer zincirinin her aşamasında sürdürülebilir bir kalite sunmaya ve müşterileriyle doğrudan ayrıcalıklı ve kişiye özel bir ilişki sürdürmeye odaklanan markanın Türkiye’deki 13 noktası arasında en büyüğü olan Nespresso İstinyePark Boutique, yenilenen yüzüyle kapılarını kahveseverlere açtı. Sunulan geniş ürün yelpazesiyle birlikte eşsiz bir deneyim alanının yer aldığı boutique, aynı zamanda her detayında Nespresso’nun çekirdekten fincana kahvenin köklerine duyduğu saygıyı ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi yansıtıyor. Türkiye’nin derin tarihinden ve renkli kültüründen esinlenilerek oluşturulan el yapımı İznik Çinilerinin süslediği boutique duvarı ile alüminyum kapsülün kahve posasından ayrılma işleminin canlı izlenebildiği Geri Dönüşüm Makinesi, özel hediyelerin hazırlanabildiği Gravür Makinesi ve Süt Köpüğü Baskı Makinesi de sunulan yenilikler arasında yer alıyor.

Çekirdekten fincana deneyim yolculuğu
Nespresso, İstinyePark Boutique’te kahve tutkunlarının kendi yaşam tarzlarına uygun tat ve ürünleri keşfetmeleri için etkileşimli bir alışveriş deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Marka, ziyaretçilerin kendilerine en uygun kahve makine ve aksesuarlarını bulmalarına yardımcı olmanın yanı sıra sürdürülebilirlikle ilgili farkındalık yaratmaya ve keyifli anlar sunmaya da odaklanıyor. Ziyaretçilerini sürdürülebilirlik bakış açısıyla geri dönüşümün bir parçası haline getirirken, kahve tadımlarını görsel olarak da çeşitlendirerek keyifli rutinlerle çok yönlü bir deneyim sunuyor. Bu amaçla Nespresso, Boutique’e gelen herkesi, aşama aşama tüm sorularına yanıt bulacağı “Bağlan, Keşfet, Dahil ol” konseptiyle üç farklı bölümden oluşan bir deneyim yolculuğuna çıkarıyor. Böylece kahveseverler giriş alanından itibaren önce “bağlan” konseptiyle bilgilendiriliyor, ardından “keşfet” ile kendi yaşam tarzlarına uygun ürünleri inceleme fırsatı buluyor ve “dahil ol” konseptinde tadım yaparak bu benzersiz deneyim yolculuklarını tamamlıyor.

Boutique’in girişinde tüm kahvelerin incelenebildiği ve bilgi alınabildiği bir bölüm yer alıyor. Burada ziyaretçileri önce boutique ekibi karşılıyor ve merak edilen konularda ve ihtiyaçlara göre bilgilendirme ve yönlendirmeleri gerçekleştiriyorlar. Boutique’te ilerledikçe Nespresso’nun tüm makine, aksesuar ürünlerinin yer aldığı bir bölüme ulaşılıyor. Bu bölüm, ziyaretçilerin tüm ürün seçeneklerini bir arada görebilmelerini ve kendi zevk ve yaşam tarzlarına uyan ürünleri incelemelerini sağlıyor. Son olarak da boutique’in tadım alanına geçiş yapılıyor. Burada kahveseverler kahve uzmanları eşliğinde tüm merak edilen kahveleri, özel hazırlanan tarifleri ve kişiselleştirilmiş kahveleri deneyimleme fırsatı buluyorlar.

Yenilikçi özellikleriyle öne çıkan boutique, dekorasyonuyla da ilgi odağına dönüşüyor. Sürdürülebilir bir dünya için çevreye uygun şekilde tasarlanan mobilyalar FSC[1] damgalı ürünlerden oluşuyor. Alüminyum materyallerin çoğunun geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretildiği, masa yüzeylerinin sıkıştırılmış kahve posaları ile tekrar değerlendirildiği dekorasyon öğeleri ile çevre dostu üretimler yapmanın da mümkün olduğuna dikkat çekiliyor.

İznik çinileri İstinyePark Boutique’te
Nespresso, Türkiye’de ilk defa İstinyePark Boutique’te, markanın kültürel varlıklara ve tarihe saygı duruşunu ifade ettiği bir sanatsal tasarıma da ev sahipliği yapıyor. Anadolu süsleme sanatında önemli bir yeri olan çini motifi, köklü Türk kahve kültürünün yansıtıldığı deneyim alanının duvarlarında başrole geçiyor. Marka, yine bu yıl Türk kahve kültürü ve ritüellerinden aldığı ilhamla World Explorations serisinde Istanbul Espresso’yu tüm dünyada beğeniye sunmuştu.

Kahvelerinde ve deneyim alanlarında bulunulan bölgeye özgü dokunuşlar katmaya özen gösteren Nespresso, geri dönüştürülmüş mobilyaların yer aldığı bu eşsiz deneyim alanında İznik Çinilerinin yüzlerce yılık geçmişe sahip motiflerini yaşatmak amacıyla özel bir çalışmaya imza attı. Nespresso, boutique’in duvarlarını süsleyen bu çalışma ile aynı zamanda İznik Vakfı kadın zanaatkarlarına da destek oldu. İznik Vakfı bünyesinde çalışan kadın zanaatkarlar tarafından tek tek, elle çizilen çini desenleri Orta Asya ve Çin-Türkistan’a dayanan “hatayi” motiflerinden oluşuyor.

Kahvenin kapsüllerden ayrıştırma işlemi canlı olarak izlenebiliyor
Kullanılmış kapsüllerin bırakılması için her boutique’te yer alan geri dönüşüm alanlarından farklı olarak, İstinyePark Boutique’te kapsüllerin nasıl geri dönüştürüldüğünün gözlemlenebileceği Geri Dönüşüm Makinesi de yer alıyor. Bu alanda, kapsüller çekmeceye döküldükten sonra kahvenin alüminyum kapsüllerinden ayrıştırma işlemi canlı olarak izlenebiliyor. Aynı zamanda Türkiye’de ilk defa uygulamaya geçirilen Gravür Makinesi ile kahveseverler sevdiklerine kişiselleştirilmiş hediyeler hazırlatabiliyor, kendileri için özel mesajlar ya da figürlerle ürünler tasarlayabiliyorlar. Boutique’te yer alan Süt Köpüğü Baskı Makinesi ile de ikram edilen ve tadım yapılan kahveler üzerine kişiselleştirilmiş çalışmalar uygulanabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here