Ana Sayfa Gündem Nike, Metaverse’e adım attı

Nike, Metaverse’e adım attı

Nike, Nikeland adlı sanal bir dünya yaratmak için Roblox ile birlikte çalışmaya başladı. Kullanıcılar avatarlarını Nike markalı spor ayakkabılar ve giysilerle giydirebilecekler.

Spor devi Nike, Metaverse’e bir adım attı. Oregon, Beaverton şirketi yaptığı açıklamada, Roblox’un çevrimiçi oyun platformunda Nikeland adlı sanal bir dünya yaratmak için Roblox ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Sanal dünya, oyuncuların tag ve yakartoptan “The Floor Is Lava”ya kadar çeşitli mini oyunlarda rekabet edebilecekleri Nike binaları, sahaları ve arenaları içeriyor.

Nike, küresel spor etkinliklerini taklit eden oyun içi anları entegre etmeyi planlıyor. Örneğin, Dünya Kupası sırasında bir futbol müsabakasını veya Super Bowl sırasında bir bayraklı futbol maçını içerebilecek. Nike, sanal dünyayı sporcu ve ürün entegrasyonunu içerecek şekilde güncellemeye devam edeceğini söyledi.

Mobil cihazlarında ivmeölçer bulunan kişiler, çevrimiçi oyunlarını güçlendirmek için gerçek dünya hareketlerini kullanabilecekler. Kullanıcılar, vücudunu bir zıplama hareketiyle hareket ettirebilecek ve bu deneyimi geliştirmek için sanal dünyada uyarlanabilecek.

Kullanıcılar ayrıca avatarlarını Nike’ın tüm ürünleriyle giydirebilecek ve şirketin en son ürün tekliflerini incelemek için dijital bir showroom’a girebilecek. Ürünler, sunulan gerçek Nike ürünlerinden veya geçmiş lansmanlardan modellenebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here