Ana Sayfa Dünyadan Noel, İngiltere’de perakende satış hacmini yüzde 85 arttırdı

Noel, İngiltere’de perakende satış hacmini yüzde 85 arttırdı

Noel alışverişleri, İngiltere’de perakende satış hacmini yüzde 85 arttırdı. Noel alışverişi için ana cadde trafiği geçen haftadan bu yana yüzde 85 artarken, AVM ziyaretçi sayıları da yüzde 133 artış gösterdi.

İngiltere’deki bir aylık kilitlenmeden sonra alışveriş yapanlar ana caddelere ve alışveriş merkezlerine dönüyor. Pazar kasabalarında ziyaretçi sayısındaki yüzde 96,8’lik hayranlık uyandıran artışa atfedilen tüketicinin ‘yerel kalma’ isteği. Londra’nın West End bölgesindeki ayak sesi yüzde 70,5 arttı.

İngiltere’deki yaya trafiği dün, ülke çapındaki alışveriş yapanların ana caddelere, alışveriş merkezlerine ve perakende satış parklarına dönmesiyle hafta bazında yüzde 85,2 arttı.

Springboard’dan gelen son rakamlar, Birleşik Krallık’taki tüm perakende satış noktalarında, geçen çarşamba gününe kıyasla 2 Aralık Çarşamba günü yüzde 64,5 daha yüksek ziyaretçi trafiğini gördü.

Araştırma şirketi, “Artışın boyutu, Kasım ayında Birleşik Krallık’ta yüzde 51,2’lik kaydedilen ziyaretçi sayısındaki yıllık düşüşü neredeyse yarı yarıya düşürdü” dedi.

AVM ziyaretçi zayısı yüzde 133 arttı

Ana caddeler ve alışveriş merkezleri, geçen haftadan bu yana İngiltere’deki ana caddelerin yüzde 80,4 ve İngiltere’deki alışveriş merkezlerinin ziyaretçi sayısının yüzde 133,2 artmasıyla en büyük artışı yaşadı.

Springboard yaptığı açıklamada, “Ayak trafiğinin artmasını bekliyorduk, ancak Galler’de zorunlu olmayan perakendenin yeniden açılmasından elde edilen önceki kanıtlar bizi bir önceki haftaya göre yüzde 45 seviyesinde olacağına inanmaya yönlendirdi;, artışın neredeyse iki katına çıkması, kilitlenme yorgunluğunun ve alışveriş yapanların mağazaları ziyaret etme ve Noel alışveriş gezisini deneyimleme arzusunun bir göstergesi “dedi.

Perakende parkları daha yumuşak kazanımlar elde edildiğini gördü, ancak bu, perakende parklarındaki “temel” gıda mağazalarının ve bahçe merkezlerinin varlığına atfedildi, bu da İngiltere’deki birçok müşterinin bu perakende satış yerlerini kilitlenme süresince ziyaret edebildiği anlamına geliyordu.

Buna rağmen, perakende satış parklarındaki Birleşik Krallık ayak trafiği haftalık bazda yüzde 29,5 artarak geçen yılki rakamların sadece yüzde 3,1 altında geldi.

Springboard ayrıca, güvenlik ve yerel alışveriş yapma arzusunun, müşteri davranışında ortaya çıkan izlenme eğilimleri olduğunu belirtti: küçük kasabalar ve ana caddeler, büyük şehirlere göre ziyaretçilerde daha fazla artış gördü.

Trende uygun olarak, pazar kasabalarındaki ziyaretçi sayısı geçen çarşamba gününe göre yüzde 96,8 artarak dün neredeyse iki katına çıkarken, Londra dışındaki bölgesel şehirlerde sadece üçte bir artışla yüzde 32,5’e yükseldi.

Springboard, “Bu sonuçlar, Covid’in İngiltere’yi vurmasından bu yana perakendeciler için gerçekten ilk olumlu haberi veriyor ve nihayet perakendecilere Noel’e giden yolda iyimserlik için bir neden sağlıyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here